18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie wojna z telewizją

Owsiak pozywa TVP. Kurski trafi do puszki?

Wojciech Kozicki
13.01.2020  21:16
Jerzy Owsiak kontra TVP - Kurski przesadził z atakiem na WOSP?
Jerzy Owsiak kontra TVP - Kurski przesadził z atakiem na WOSP? Fot: MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/East News, WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

28. finał WOŚP przeszedł do historii, w 2020 roku została po raz kolejny zebrana rekordowa suma pieniędzy. Koncerty, pełne puszki, pomoc dla dzieci… nie wszyscy mają jednak powód do radości. Jurek Owsiak poinformował, że złożył pozew przeciwko TVP.

WOŚP 2020 to sukces jeśli chodzi o zbiórkę pieniędzy, bo jak poinformował szef fundacji Jurek Owsiak, jak na razie zebrano ponad 115 milionów złotych, ale liczenie nie zostało jeszcze zakończone. Na konferencji prasowej poinformował również o pozwie przeciwko TVP.

Owsiak kontra TVP

Sprawa dotyczy przedstawienia Owsiaka przez telewizję publiczną rok temu, gdy zasugerowano, że szef WOŚP zabierał pieniądze z puszek. Miała to być satyryczna animacja, ale teraz Kurskiemu nie będzie do śmiechu.

Przypominacie sobie państwo mnie z plasteliny kradnącego pieniądze? Właśnie sprawę podaliśmy do sądu – powiedział Owsiak na konferencji WOŚP.

Zobacz także