18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pandemia w rozkwicie

PADŁ MROCZNY REKORD CZWARTEJ FALI! Niedzielski podał liczbę zakażeń

Emilia Waszczuk
13.10.2021  09:28
Adam Niedzielski podał liczbę zakażeń
Adam Niedzielski podał liczbę zakażeń Fot: PRZEMEK ŚWIDERSKI/REPORTER

Złe wieści z Ministerstwa Zdrowia. Szef resortu Adam Niedzielski zdradził liczbę nowo wykrytych zakażeń koronawirusem. Znów mamy olbrzymi skok przypadków.

Koronawirus siecze Polaków i ani myśli przestać, a rząd nie zamierza nic z tym robić. Postraszyli trochę, że będą wprowadzać jakieś obostrzenia, ale planów w tych w życie wprowadzać nie mają zamiaru. Już nawet nie zachęcają Polaków do szczepień, jakby całkowicie nie zależało im na pokonaniu niebezpieczeństwa. Zamiast tego zastanawiają się, jak wysoki mur postawić na granicy.

Tymczasem jesteśmy już prawie w połowie października, a czwarta fala się wzmaga. W środę minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał w tej sprawie bardzo niepokojące informacje. Mamy kolejny rekord.

Rekord zakażeń w czwartej fali

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym tygodniu możemy przekroczyć dzienną liczbę trzech tysięcy zakażeń. Skąd te wnioski? W ostatnich dniach notowaliśmy olbrzymie skoki liczby nowych zakażeń (w stosunku do poprzedniego tygodnia), tak jest i dzisiaj.

Badania potwierdziły 2640 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

- zdradził minister zdrowia Adam Niedzielski w TVN24.

Oznacza to wzrost o ponad 600 przypadków w porównaniu z poprzednią środą i ponad pięćset więcej, niż we wtorek. Dynamika wzrostu liczby zakażeń przekracza tym samym 50 procent, a to oznacza dalsze gwałtowne skoki.

logo Tu się dzieje