18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

majówka ze służbami

POLICJA IDZIE NA ŻER. Ostre kontrole przez cały weekend

Emilia Waszczuk
30.04.2021  20:05
Policja idzie na żer. Ostre kontrole w majówkę
Policja idzie na żer. Ostre kontrole w majówkę Fot: Piotr Molecki/East News

Wolne w weekend? Nie w policji! Mundurowi już szykują się na wielką, majówkową łapankę. KGP zapowiada wzmożone kontrole w calutkiej Polsce.

Trzy dni wolnego - długi weekend majowy w końcu staje się faktem. Polacy nie dostali jednak tego, na co po cichu liczyli - nadal mamy lockdown, wszystko jest pozamykane, a pogoda jest, mówiąc łagodnie, słaba.

Mimo wszelkich niedogodności wielu Polaków organizuje wycieczki, krótkie wakacje, wypady za miasto czy spotkania w domach i na działkach. A policja i sanepid już zacierają ręce.

Wzmożone kontrole w majówkę. KGP ostrzega

W Polsce trwa pandemia, trwają też surowe obostrzenia i zakazy. Co gorsza, w części kraju wydano właśnie... zakaz grillowania! Wszystko to oznacza, że w majowy weekend każdy śmiałek, który odważy się igrać z prawem, będzie musiał mieć oczy dookoła głowy i spodziewać się, że w każdej chwili zabawę przerwie mu policja lub inspektor sanitarny.

Będziemy kontrolowali. Od początku pandemii skontrolowaliśmy ponad 4 miliony miejsc. Będziemy stali na straży tych przepisów i wspólnie z inspektorami sanitarnymi będziemy dokonywać takich kontroli. W majowy weekend w szczególny sposób skupimy się na przeprowadzeniu takich kontroli, zwłaszcza w takich miejscach jak hotele, pensjonaty czy siłownie

- powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji.

GIS ostrzega przed łamaniem obostrzeń. Dotkliwe kary

Wcześniej o planowanych wzmożonych kontrolach mówił główny inspektor sanitarny. Krzysztof Saczka w środę wydał komunikat, w którym ostrzegał Polaków, że wszelkie łamanie obostrzeń pandemicznych może skończyć się nieprzyjemnym spotkaniem ze służbami.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej - w przypadku prowadzenia działalności niezgodnie z przepisami rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem epidemii oraz naruszeń wymagań przepisów higieniczno-sanitarnych - będą podejmować działania zgodnie ze swoimi kompetencjami, a próby omijania zakazów lub ich lekceważenia - nie będą akceptowane

- poinformował szef GIS.

Za złamanie obostrzeń sanitarnych w czasie pandemii, grozi nam mandat od policji w wysokości do 1000 złotych. Dotkliwa kara? Cóż, dużo gorzej będzie, jeśli zajmie się nami sanepid. Inspektor sanitarny może bowiem nałożyć na nas grzywnę w wysokości do 30 tysięcy złotych, którą należy natychmiast spłacić. Sanepid może też skierować sprawę do sądu.

Czytaj także
Przeczytaj więcej