18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

amen

POLICJA WEJDZIE DO KOŚCIOŁÓW! Będą sprawdzać wiernych

Emilia Waszczuk
09.12.2021  11:36
Policja wejdzie do kościołów. Będą liczyć wiernych
Policja wejdzie do kościołów. Będą liczyć wiernych Fot: Damian Klamka/East News

Koniec tłumów i nieprzestrzegania przepisów pandemicznych w kościołach? PiS straszy księży i wiernych: do świątyń wejdzie policja.

Koniec psot, zdaje się, że PiS zaczyna walczyć z koronawirusem. Czy faktycznie rząd podejmie rękawicę i wprowadzi w Polsce ostre restrykcje oraz wyśle służby do karnego egzekwowania przepisów? To się dopiero okaże. Na razie mamy jedynie szumne zapowiedzi srogich działań.

Dopiero co minister zdrowia ogłosił zaostrzenie limitów, a już pojawiają się kolejne ogłoszenia z rządu. Do tej pory raczej nietykalny Kościół ma zacząć na równi z przedsiębiorcami brać odpowiedzialność za stan pandemii w Polsce. W świątyniach pojawić ma się policja. Będzie liczyć wiernych.

Policja w kościołach

O planach PiS poinformował w czwartek poseł Czesław Hoc. Polityk twierdzi, że wraz z wejściem w życie nowych restrykcji (nastąpi to 15 grudnia) służby mundurowe będą wchodzić do kościołów czy restauracji i liczyć osoby tam przebywające. Oczywiście nie będzie to działanie stałe i powszechne, a raczej wyrywkowe. Za to, ile osób przebywa w danym obiekcie, odpowiadać mają właściciele. Jeśli się nie dostosują, mogą spodziewać się wizyty odpowiednich służb - policji czy straży miejskiej.

Stanisław Hoc twierdzi, że do przestrzegania nowych przepisów właścicieli obiektów zmusić może widmo surowej kary. Jak na razie mało kto zwracał uwagę na konsekwencje, czemu więc teraz miałoby się to zmienić? Tego nie potrafił wytłumaczyć.

Nowe obostrzenia w Polsce

Nowy pakiet obostrzeń pandemicznych wejść ma w życie z dniem 15 grudnia. Zakłada on miedzy innymi zaostrzenie limitu osób przebywających w jednym obiekcie do 30 procent obłożenia. Przepis ten obejmuje między innymi lokale gastronomiczne, hotele, punkty usługowe, kina i teatry czy kościoły.W kinach wprowadzony zostaje zakaz spożywania napojów i posiłków. Rząd wprowadza też ograniczenie liczebności klientów do maksymalnie 100 osób w jednym obiekcie, przy zachowaniu pozostałych obostrzeń.

Ponadto rząd wysyła dzieci na naukę zdalną od 20 grudnia do 9 stycznia. Od 15 grudnia zamknięte zostaną dyskoteki, kluby nocne i obiekty udostępniające przestrzeń do tańczenia. Wyjątkiem mają być dni 31 grudnia i 1 stycznia, z zachowaniem limitu 100 osób.

Również od 15 grudnia wprowadzony zostanie obowiązek testowania współdomowników osób zakażonych koronawirusem, bez względu na szczepienie. W transporcie zbiorowym zostaje wprowadzony limit maksymalnie 75 procent obłożenia.

Czytaj także