18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

lokalne media biją na alarm

POTWÓR "LUDOŻERCA" W OKUNINCE? Pogryzł nastolatka!

21.07.2021  15:02
"Ludożerca" grasuje w Jeziorze Białym
"Ludożerca" grasuje w Jeziorze Białym Fot: KLETR/SHUTTERSTOCK

Znana miejscowość turystyczna na Lubelszczyźnie doczekała się własnej, wodnej legendy? Lokalna prasa ostrzega: w Jeziorze Białym grasuje LUDOŻERCA.

Mieszkańcy Okuninki (województwo lubelskie) przekazują sobie wieści o potworze z głębin, który czyha na amatorów spędzania czasu nad wodą. W Jeziorze Białym grasować ma żarłoczna ryba, którą lokalne media nazwały "ludojadem".

Nie mamy oczywiście do czynienia z rekinem czy innym wodnym drapieżnikiem, chodzi o... suma. Duża ryba żyje sobie w jeziorze i budzi przestrach. Czemu? Bo zaatakowała i pogryzła pływające w akwenie dziecko.

Ludojad w Jeziorze Białym

Sprawę opisuje lokalny portal Włodawa.net, do którego zgłosiła się zaniepokojona kobieta. To matka 12-letniego chłopca, dla którego wypoczynek nad wodą skończył się koszmarną raną na nodze.

Chłopiec pływał po jeziorze na specjalnej, dmuchanej desce, w pewnym momencie zeskoczył jednak do wody. Wtedy nastąpił atak. 12-latek zaczął krzyczeć i uciekać. Gdy znalazł się z powrotem na desce, jego noga zaczęła krwawić.

Okazało się z obu stron stopy widać ślady ugryzienia jakby tarką i cala stopa musiała znaleźć się w paszczy suma - napisała pani Izabela.

Czy sum ludożerca grasuje po Jeziorze Białym i poluje na ludzi? Raczej nie, nawet pani Izabela uznała to jedynie za ciekawostkę. Lokalne media ostrzegają jednak: mieszkańcy, grozi wam niebezpieczeństwo. "Ludojad grasuje w Jeziorze Białym w Okunince".

logo Tu się dzieje