18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Było niebezpiecznie

POWAŻNA AWARIA SAMOLOTU DO BRUKSELI. Na pokładzie Robert Biedroń

Bartłomiej Ciepielewski
24.01.2022  20:01
Awaria samolotu lecącego z Warszawy do Brukseli
Awaria samolotu lecącego z Warszawy do Brukseli Fot: Planeta.pl

Samolot linii lotniczej LOT z Warszawy do Brukseli lądował awaryjnie w Düsseldorfie z powodu dekompresji na pokładzie. Podróżujący pasażerowie musieli założyć maski z tlenem. O groźnym zdarzeniu poinformował w mediach społecznościowych Robert Biedroń, który był jednym z pasażerów.

Europoseł Robert Biedroń poinformował o awarii samolotu lecącego z Warszawy do Brukseli. Na opublikowanym przez polityka klipie wideo widać, jak wszyscy pasażerowie podróżują z założonymi maskami tlenowymi.

PILNE: Właśnie wylądowaliśmy awaryjnie na lotnisku w Düsseldorfie. Samolot LOTu WAW-BRU miał dekompresję na pokładzie. Sytuacja wyglądała dramatycznie, ale została opanowana. Brawo załoga! - napisał na Twitterze Robert Biedroń.

Oprócz Biedronia na pokładzie była również europosłanka Elżbieta Łukacijewska. W mediach społecznościowych umieściła ona zrobione na pokładzie zdjęcie z założoną maską tlenową.

Awaria samolotu LOT

Rzecznik LOT poinformował, że w samolocie Embrarer 195 doszło do awarii systemu hermetyzacji kabiny.

Kapitan, zgodnie z obowiązującymi procedurami, podjął decyzję o obniżeniu pułapu lotu i lądowaniu w trybie standardowym na lotnisku w Dusseldorfie - przekazał rzecznik.

Na miejsce wkrótce trafi samolot zastępczy, który bezpiecznie przetransportuje pasażerów do Brukseli. Przed startem piloci muszą jednak poczekać na uzyskanie niezbędnych pozwoleń.