18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Prażysz się w słońcu?

PRODUKT DO OPALANIA POWODUJE RAKA! Producent wszczął alarm

17.07.2021  17:03
Produkt do opalania wywołuje raka? Wycofują go ze sklepów
Produkt do opalania wywołuje raka? Wycofują go ze sklepów Fot: puhhha/SHutterstock

Firma Johnson & Johnson pilnie wycofuje ze sprzedaży część preparatów do opalania. W kilku próbkach produktu wykryto rakotwórczy benzen.

Lato w pełni, żar leje się z nieba, do łask powróciły kremy, olejki czy spraye do opalania. Preparaty z filtrem chronią naszą skórę przed niebezpiecznym działaniem promieni słonecznych, ale nie wszystkie. Część produktów firmy Johnson & Johnson okazała się być potencjalnie bardzo niebezpieczna.

W próbkach kilku kosmetyków w czasie badań wykryto wybitnie niebezpieczny, rakotwórczy benzen. Firma zaleca konsumentom, by niezwłocznie przestali używać wskazanych kosmetyków, a o problemie poinformowała także dystrybutorów. Preparaty wycofywane są z obiegu.

Produkt do opalania powoduje raka?

Przedstawiciele firmy Johnson & Johnson zapewniają, że zawartość benzenu w kosmetykach jest znikoma, spółka woli jednak dmuchać na zimne.

Codzienne narażenie na benzen zawarty w tych produktach na poziomach wykrytych w naszych testach, nie wywoła negatywnych konsekwencji zdrowotnych

- czytamy w komunikacie J&J.

Ze sprzedaży wycofywane są więc następujące produkty:

  • Neutrogena Beach Defense
  • Neutrogena Invisible Daily defense
  • Neutrogena Cool Dry Sport
  • Neutrogena Ultra Sheer
  • Aveeno Protect + Refresh.
Czytaj także
Przeczytaj więcej