18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielki dramat

Wyciekły PRAWDZIWE dane o liczbie zakażeń w Polsce

18.03.2021  19:48
Pandemia: Liczba zakażeń
Pandemia: Liczba zakażeń Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Pandemia koronawirusa zgniata nas bezlitośnie w czasie trzeciej fali ataku zarazy. Według najnowszych ustaleń - liczba zakażeń może być znacznie wyższa, niż nam się do tej pory wydawało. Naukowcy nie mają wątpliwości - jest krytycznie źle.

Pandemia koronawirusa w Polsce rozszalała się na dobre. Ani wcześniejsze obostrzenia, ani początek szczepień w kraju nie zahamowało tego, z czym mamy teraz do czynienia. Każdego dnia dane płynące z Ministerstwa Zdrowia skrajnie nas przerażają. Problem w tym, że mogą być one zafałszowane. 

Według ekspertów faktyczna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce może być znacznie wyższa. Tym bardziej że zgodnie z komunikatem ministra zdrowia - aktualnie za złą sytuację odpowiada przede wszystkim brytyjska mutacja wirusa, która jest znacznie bardziej zaraźliwa. 

Pandemia: Drastyczna sytuacja w kraju

Tymczasem teraz na jaw wychodzi, że nawet 243 tys. osób dziennie może być zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 – tak wynika z analiz naukowców z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW.

Statystyki, którymi dysponujemy, nie pokazują pełnego obrazu epidemii (...) Relacja osób zakażonych do liczby osób testowanych może wynosić  6 do 1, w szczycie fali nawet 12 do 1. W tej chwili liczba osób zakażonych jest między 7 a 9 razy wyższa niż to, co pokazują wyniki testów.

– powiedziała dr Aneta Afelt w rozmowie z reporterem Radia ZET Miłoszem Gocłowskim.

Matematycy twierdzą, że zanotowana dziś liczba 27 tysięcy przypadków zachorowań, to tylko niewielki ułamek osób realnie zakażonych. Mnóstwo ludzi bowiem przechodzi zakażenie bezobjawowo, skąpo objawowo lub zwyczajnie nie decyduje się na test. 

Wygląda więc na to, że sytuacja w naszym kraju jest o wiele bardziej drastyczna, niż realnie możemy to sobie wyobrazić. Musimy szczególnie mocno dbać o bezpieczeństwo w tych dniach, bo inaczej nie wiadomo co nas czeka.

logo Tu się dzieje