18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

lockdown?

NOWE OBOSTRZENIA W POLSCE! Pozamykają nas w domach?

Emilia Waszczuk
04.11.2020  10:04
Nowe ograniczenia w Polsce! Będzie lockdown?
Nowe ograniczenia w Polsce! Będzie lockdown? Fot: Planeta.pl

Koronawirus zamknie nas w domach? Premier Mateusz Morawiecki ogłosi nowe obostrzenia. Są przecieki.

Jeszcze więcej ograniczeń w walce z koronawirusem SARS-COV-2. Już wiadomo, że w najbliższych dniach wzrosną statystyki dziennych zdiagnozowanych przypadków. Nie jest to jednak winą strajku kobiet, a... zmiany zasad testowania, wprowadzonej właśnie przez Ministerstwo Zdrowia.

Tymczasem już w środę premier Mateusz Morawiecki ogłosi kolejne kroki w walce z pandemią. Co nas czeka? Cóż, wielu Polaków nie będzie zadowolonych z nowych rozwiązań.

Koronawirus - nowe ograniczenia w środę.

W środę rano szef KPRM Michał Dworczyk pojawił się w audycji "Poranek Siódma 9" Rozgłośni Katolickich. Zapowiedział konferencję premiera i zdradził, czego możemy się po niej spodziewać.

Już wiadomo, że nowe obostrzenia dotyczyć mają między innymi zasad przemieszczania się. Michał Dworczyk jasno oznajmił, że ograniczone zostaną nasze wolności, będziemy musieli zrezygnować też z kontaktów społecznych.

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki będzie przedstawiał kolejne obostrzenia, kolejne decyzje, które będą ograniczały nasze funkcjonowanie, ograniczały też ilość kontaktów społecznych. Bo dopóki nie ma skutecznej szczepionki, to najlepszym lekiem na epidemię jest sposób znany od starożytności, czyli izolacja, ograniczenie kontaktów międzyludzkich - zapowiedział.

Jednocześnie szef Kancelarii Premiera zapewnia, że surowe restrykcje to nie lockdown. Rząd ponoć robi, co może, by uniknąć zamrożenia gospodarki. Wiadomo także, że choć nowe ograniczenia zostaną ogłoszone jeszcze w środę, obowiązywać zaczną dopiero za kilka dni. Michał Dworczyk tłumaczy, że w ten sposób rząd daje Polakom czas na przygotowanie się do zaostrzeń.

Nowe obostrzenia. Co nas czeka?

Jak udało się ustalić, już w środę premier Mateusz Morawiecki może ogłosić czasowe zamknięcie galerii handlowych. Jak jednak podaje Money.pl, krok ten jest bardzo niepewny - oznacza bowiem zamknięcie kolejnej dziedziny gospodarki. To oznacza, że państwo znów straci, a w dodatku będzie musiało pomóc przedsiębiorcm.

Kolejny przeciek dotyczy ograniczeń w przemieszczaniu się i wychodzeniu z domów. Rząd rozważa całkowite zamknięcie szkół i przejście na naukę zdalną. Dodatkowo zastanawia się nad zakazem wychodzenia z domów - wyjątkiem miałoby być udanie się do pracy, na zakupy czy do lekarza. 

logo Tu się dzieje