18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PANDEMIA W POLSCE

Pilna konferencja Niedzielskiego. OGŁOSIŁ RESTRYKCJE

Emilia Waszczuk
07.04.2021  11:09
Konferencja ministra zdrowia
Konferencja ministra zdrowia Fot: TVP/Printscreen

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił najnowsze decyzje rządu w walce z pandemią koronawirusa. Nie ma mowy o szybkim powrocie do normalności.

Dalsze obostrzenia w walce z pandemią budzą tym razem wiele kontrowersji. Wszystko przez fakt, że restrykcje obowiązujące w tej chwili, tracą ważność 9 kwietnia, czyli dzień przed rocznicą katastrofy smoleńskiej. Pojawiły się plotki, że PiS zechce zorganizować huczne obchody, a zajmowanie się koronawirusem odłoży na później. Odważą się? Już wszystko jasne.

W środę o godzinie 10 zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. W czasie zebrania politycy ustalili, co dalej, a ich decyzje po godzinie 11 przedstawił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Pandemia i obostrzenia. Niedzielski ogłasza, co dalej

Minister zdrowia już w ostatnich dniach zdążył ogłosić, że rząd wygrywa walkę z koronawirusem, bo w statystykach pojawiło się mniej zakażeń. Niestety trudno w to uwierzyć, bo po pierwsze - mieliśmy święta, a w czasie świąt nie działa większość przychodni i część laboratoriów, po drugie - dramatycznie rośnie liczba hospitalizacji osób z COVID-19. Co więcej, w środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o olbrzymiej liczbie zgonów wywołanych zakażeniem SARS-COV-2 - zmarło ponad 600 osób.

Jak poinformował Adam Niedzielski, sytuacja w Polsce jest dramatyczna. Liczba zajętych łóżek w szpitalach COVID-owych sięga aż 80 procent, a to oznacza olbrzymie obciążenie służby zdrowia i ryzyko jej całkowitej niewydolności. Choć mocno spadła liczba nowych, zdiagnozowanych zakażeń, nie ma na razie podstaw do znoszenia obostrzeń.

I tak od soboty 10 kwietnia nie będzie luzowania obostrzeń, nie będzie też ich zaostrzania. W niezmienionej formie restrykcje pozostaną z nami do 18 kwietnia. Co dalej, dowiemy się w następnym tygodniu.

Konsekwencje ewentualnej zwiększonej mobilności w okresie świąt będą widoczne w następnym tygodniu, dlatego podjęliśmy decyzję, że zasady bezpieczeństwa, które obowiązują przedłużamy do 18 kwietnia

- powiedział Adam Niedzielski.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze