18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabra

Pandemia koronawirusa w Polsce się rozszalała. Jest dramat

08.11.2020  10:34
Pandemia koronawirusa w Polsce przeraża
Pandemia koronawirusa w Polsce przeraża Fot: Shutterstock

Pandemia koronawirusa w Polsce każdego dnia przybiera na sile. Ministerstwo Zdrowia podaje nam liczbę dziennych przypadków, a my w tym czasie łapiemy się za głowę. Nic dziwnego, że wzbiera w nas przerażenie.

Pandemia koronawirusa w Polsce pokazała nam, jak źle może się dziać w kraju. Służba zdrowia znajduje się na granicy wydolności, a my wszyscy żyjemy w rosnącym każdego dnia lęku. Boimy się o życie i zdrowie, tak swoje, jak i naszych najbliższych, a tymczasem na horyzoncie nie widać szans na poprawę sytuacji.

Pandemia koronawirusa w Polsce przeraża

Koronawirus pokazał nam z całą mocą, jak trudno jest walczyć z niewidzialnym przeciwnikiem. Politycy i Polacy nieco go zlekceważyli podczas letnich miesięcy, dlatego na jesieni zmagamy się z prawdziwą tragedią.

Tylko dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 24 785 przypadkach zachorowań i 236 zgonów z powodu COVID-19. Oznacza to, że od początku pandemii w Polsce zachorowało 546 425 i zmarło 7872 osób. To z całą mocą prezentuje skalę dramatu.

Trudno zakładać, jakie decyzje podejmie teraz rząd, patrząc na znaczące pogorszenie sytuacji w Polsce. Być może głęboki lockdown zostanie zarządzony natychmiast - jeśli nie zmniejszymy transmisji wirusa, nigdy się nie wygrzebiemy z pandemii.

Czytaj także
Przeczytaj więcej