18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

mrozimy gospodarkę

NOWE OGRANICZENIA W POLSCE. Rząd wprowadza poważne restrykcje

Emilia Waszczuk
04.11.2020  14:09
Konferencja premiera. Mateusz Morawiecki ogłasza nowe ograniczenia
Konferencja premiera. Mateusz Morawiecki ogłasza nowe ograniczenia Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Rząd i Ministerstwo Zdrowia idą na całość? Walka z pandemią koronawirusa się rozkręca. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe ograniczenia.

Wojna z pandemią koronawirusa wchodzi na kolejny poziom. Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili w środę kolejne decyzje, a co za tym idzie, nowe ograniczenia dla obywateli. Wbrew podejrzeniom, nie będzie na razie twardego lockdownu ani stanu nadzwyczajnego. Nie znaczy to jednak, że nie czekają nas surowe restrykcje.

Pandemia koronawirusa. Nowe ograniczenia w Polsce

Już od rana w środę kolejni politycy PiS zapowiadali, że nowe obostrzenia są niezbędne, a decyzje rządu dotkną obywateli. Ograniczeniu miałyby być poddane kontakty społeczne, a nawet wolność opuszczania własnego domu. Teraz wiadomo już na pewno, co szykują dla nas Rządzący. Nowe zasady obejmą między innymi działalność szkół. Co więcej?

Nowe restrykcje w walce z pandemią ogłosił Mateusz Morawiecki. Premier zauważył, że sytuacja w Polsce jest tragiczna, a listopad może być najbardziej istotnym miesiącem w walce z pandemią. Dlatego też już od soboty 7 listopada w całej Polsce obowiązywać mają następujące zasady:

  • Wszyscy uczniowie zostaną skierowani na nauczanie zdalne. Nowe obostrzenie nie dotyczy przedszkoli i żłobków. Dodatkowo rząd przewiduje dodatkowy bon dla nauczycieli - dostaną po 500 złotych na pomoce dydaktyczne.
  • Zamknięte zostaną wszelkie instytucje i placówki kultury - galerie, kina, teatry itp.
  • Rząd zamyka turystykę - hotele otwarte będą tylko dla osób podróżujących służbowo.
  • Zamknięte zostaną galerie handlowe (poza sklepami spożywczymi, drogeriami i punktami obsługowymi jak pralnie czy banki).
Czytaj także