18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dobre wieści

KORONAWIRUS WYNOSI SIĘ Z POLSKI? Coraz mniej zakażeń

Emilia Waszczuk
15.01.2021  10:24
pandemia koronawirusa w Polsce. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia
pandemia koronawirusa w Polsce. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia Fot: Planeta.pl

Pandemia powoli ustępuje? Ministerstwo Zdrowia pokazało najnowsze dane o koronawirusie SARS-COV-2 w Polsce. Widać znaczącą poprawę.

Kolejny pandemiczny poranek otwiera najzimniejszy weekend w tym roku. Temperatury w Polsce spaść mają nawet do -20 stopni. Czy to zamrozi koronawirusa? Niestety, ale nadzieje są płonne, a to oznacza, że SARS-COV-2 rozwijać się będzie mimo syberyjskich chłodów.

Zanim jednak zaobserwujemy jakiekolwiek skutki pogody (lub ich brak), mamy najnowsze dane z typowego, pandemicznego życia w Polsce. W piątek 15 stycznia Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze dane o pandemii. Na czym stoimy?

Pandemia w Polsce. Nowe dane 15 stycznia

Jak informuje resort zdrowia, ostatniej doby przybyło w Polsce  7 795 osób zakażonych koronawirusem SARS-COV-2.Wszystkie przypadki zostały potwierdzone badaniami laboratoryjnymi.

Niestety ciągle rośnie liczba ofiar śmiertelnych wirusa - w ostatnich godzinach zmarło aż 386 pacjentów z COVID-19. Łączny bilans pandemii w Polsce to już 1 422 320 zakażeń i 32 844 zgonów.

Koronawirus w Polsce. Powstrzymamy trzecią falę?

Na szczęście mamy też do przekazania stosunkowo dobre informacje. W ciągu ostatniej doby ubyło osób hospitalizowanych (-167) i objętych kwarantanną (-1 470). Za wyzdrowiałych uznano 8 827 pacjentów, a od początku pandemii koronawirusa przeszło już 1 164 650 osób.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze