18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

łup łup łup

OSTRE GRZMOTNIĘCIE. Hej PiS, coś wam nie idzie ta walka z pandemią

Emilia Waszczuk
18.01.2022  09:30
Pandemia w Polsce. Ostry początek piątej fali
Pandemia w Polsce. Ostry początek piątej fali Fot: Planeta.pl

Polska podobno świetnie radzi sobie z pandemią... ale chyba w alternatywnej rzeczywistości. Wiceminister zdrowia zdradził najnowsze dane o zakażeniach i zgonach. Piątą falę zaczynamy ostrym łupnięciem. 

Podobno "wykraczamy przed piątą falę", jak to zapowiadał ostatnio jeden z polityków PiS. Wykraczanie to polega nie na zaostrzeniu przepisów i robieniu czegokolwiek logicznego, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, a na... rozsyłaniu Polakom maseczek ochronnych. Bo wiecie, jak się da obywatelowi dwie maseczki na kilka miesięcy, to na pewno zatrzymamy zarazę.

Już nawet członkowie rady medycznej przy premierze mieli dość i większość z nich rzuciła legitymacjami (czy co tam mieli). Stwierdzili, że skoro polska "elita" rządząca i intelektualna z PiS ich nie słucha, to po co mają się dłużej męczyć? Dziś premierowi i jego kumplom, którzy wiedzę epidemiologiczną mają nikłą, jak nie ziobrową, doradzają już tylko... no właśnie, kto im doradza?

Pandemia siecze Polskę. Nowe zakażenia

Tymczasem w Polsce już rozgościła się piąta fala pandemii koronawirusa. I naiwny ten, kto twierdzi, że to bzdury. Oto bowiem kraj nasz dostaje ostry cios. Tylko w poniedziałek (o czym we wtorek informuje wiceminister zdrowia) odnotowano prawie 20 tysięcy nowych zakażeń. To wzrost - tydzień do tygodnia - o ponad 70 procent!

Mamy 19 652 nowych zakażeń koronawirusem. Tydzień do tygodnia to jest wzrost o 72 proc. To jest dość duży, lawinowy skok. Przybywa niestety nowego wariantu Omikron. Potwierdzono już 709 przypadków. Zmarło 377 osób

- powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w rozmowie z WP.

Oznacza to, że od początku pandemii w Polsce z powodu COVID-19 zmarło już blisko sto trzy tysiące osób (dokładnie 102 686). Zakażenie potwierdzono z kolei u 4 343 134 obywateli. 

Piąta fala pandemii w Polsce

Waldemar Kraska zdradził, że najwięcej WYKRYTYCH zakażeń wariantem omikron odnotowano do tej pory na Pomorzu. - W ciągu ostatnich dwóch tygodni, z tych próbek, które badaliśmy, 50 proc. to wariant Omikron. Jeżeli patrzymy na cały kraj, wariant Omikron stanowi prawie 19 proc. wszystkich zakażeń - oznajmił.

Jak informował w poniedziałek, w czasie krótkiego briefingu prasowego minister zdrowia Adam Niedzielski, jego resort spodziewa się, że w szczycie piątej fali pandemii możemy spodziewać się nawet 60 tysięcy zakażeń dziennie. Szczyt prognozowany jest wstępnie na polowe lutego. Ale... Przewidywania Ministerstwa Zdrowia to prognozy bardzo optymistyczne. Różne ośrodki badań (w tym ICS czy MOCOS) mówią nawet o 100-140 tysiącach przypadków każdego dnia!