18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Świat się jednak nie kończy

Pandemia jednak nie zniszczy nam wakacji! Cudowne wieści

Kamil Kacperski
21.05.2020  16:17
Wakacje w 2020 roku jednak możliwe?
Wakacje w 2020 roku jednak możliwe? Fot: shutterstock.com

Sopoccy radni zadecydowali, że tego lata w mieście będzie funkcjonowało aż 9 morskich kąpielisk. Ta informacja dobrze rokuje na wakacyjną przyszłość Polaków.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, sopoccy radni pochyli się na projektem uchwały dotyczącej sezonu kąpielowego oraz wykazu kąpielisk, planowanych na obszarach morskich położonych w granicach miasta.

Sopot wakacyjnym kierunkiem Polaków

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta (21 maja), rajcy zdecydowali, że w Sopocie będzie działać aż 9 kąpielisk morskich: Kamienny Potok-Koliba, Hotel Sopot-Beach Club, Hotel Haffner-Esentra, Park Północny I, Park Północny II, K22, Łazienki Południowe, EKO-Tropikalna Wyspa, 32A-33.

Zgodnie z rozporządzeniem, sezon kąpielowy w mieście najszybciej rozpocznie się przy plaży miejskiej - Łazienki Południowe. Tutaj będzie on najdłuższy, potrwa od 15 czerwca do 15 września. Za organizację kąpieliska w tym miejscu będzie odpowiadał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Pozostałe kąpieliska funkcjonować będą od 27 czerwca do 31 sierpnia. Za ich organizację odpowiadają prywatni dzierżawcy, którzy, aby zapewnić wypoczywającym bezpieczeństwo, będą zobligowani do podpisania umowy z sopockim WOPR-em, a także z firmą sprzątającą plażę.

Elżbieta Turowiecka z Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Sopotu podkreśliła podczas sesji, że uchwała mówi o możliwości, a nie obowiązku zorganizowania tych kąpielisk. Dlatego też nie możemy przesadzać z optymizmem - jeżeli sytuacja nie będzie ulegała poprawie, to istnieje możliwość, że plaże nie zostaną otwarte, a nasze wakacyjne plany nie zostaną zrealizowane.

Należy mieć jednak nadzieję, że kąpieliska zostaną objęte obostrzeniami, które pozwolą na bezpieczne korzystanie z dobrodziejstw polskiego morza. 

Przeczytaj więcej
Komentarze