18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie jest dobrze

Pandemia szaleje nad morzem. Katamaran grozy

23.07.2020  14:41
Pandemia szaleje nad morzem. Katamaran grozy
Pandemia szaleje nad morzem. Katamaran grozy Fot: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Pandemia koronawirusa dalej daje nam się we znaki. Pojawiają się nowe ogniska zachorowań, które pokazują nam, że zagrożenie wcale nie minęło. Oficjalnie jest zgoda na organizowanie imprez, ale to zawsze ogromne ryzyko. Przekonali się o tym ludzie z gdyńskiego katamarana. 

Pandemia wciąż trwa, chociaż skupieni na wakacjach Polacy nie chcą o niej myśleć. W dniu wyborów prezydencki (12 lipca) w Gdyni na katamaranie bawiło się ponad 200 osób - teraz sanepid próbuje się z nimi wszystkimi skontaktować.

Pandemia trwa. W Gdyni sytuacja się zaostrza

Niestety, na katamaranie Big Boat Party pojawił się też COVID-19. Już u kilku osób wykryto zakażenie koronawirusem, a reszta jest intensywnie poszukiwana przez sanepid. Niestety, trudno ustalić, kto dokładnie brał udział w imprezie.

Możliwości podróżowania są utrudnione i wielu z Was zostaje na wakacje w kraju. Dlatego też dajemy Wam namiastkę pięknych, bogatych w różnorodną roślinność przestrzeni i miejsc, do których możecie nie mieć możliwości dotrzeć z powodu globalnych ograniczeń 

- tak namawiano ludzi na imprezę.

Niestety, zamiast beztroski znaleźli oni zakażenie. Sanepid ma teraz licznie trudności z ustaleniem, kogo jeszcze należy przebadać i poddać kwarantannie. Dlaczego? Każdy uczestnik mógł kupić wejściówki dla sporej liczby współtowarzyszy. Już wiadomo, że na pokładzie bawili się mieszkańcy przeszło 20 powiatów. 

Wyborcza Trójmiasto podaje, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gdyni chce złożyć zawiadomienie do prokuratury w sprawie "sprowadzenia niebezpieczeństwa powodującego zagrożenie epidemiologiczne". Jednakże organizatorzy twierdzą, że nie mają sobie nic do zarzucenia i dostosowali się do obowiązujących przepisów.

Mamy nadzieję, że konsekwencje imprezy nie będą aż tak strasznie. Warto byłoby się jednak zastanowić, czy obostrzenia względem tego rodzaju zgromadzeń - nie zostały zdjęte za szybko? Tak twierdzą wirusolodzy.