18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nowe dane

PANDEMIA BIERZE POLSKĘ W OBROTY. Koronadramat się pogłębia

Emilia Waszczuk
24.09.2021  10:01
Pandemia w Polsce
Pandemia w Polsce Fot: Planeta.pl

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zdradził najnowsze dane pandemiczne. Jest gorzej niż przed tygodniem, ale obostrzeń jeszcze nie będzie.

Pandemia bierze Polskę w obroty - w czwartek 23 września mieliśmy już prawie 1000 zakażeń. Przekroczenie tej granicy oznacza początek wprowadzania obostrzeń i zakazów w województwach z najtrudniejszą sytuacją i najniższym odsetkiem szczepień. Wszyscy czekają więc na wybuch.

W piątek jednak wybuchu tego nie będzie. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zdradził liczbę nowych przypadków zakażeń. Jest ich dużo mniej niż w czwartek i sporo więcej niż przed tygodniem. Tak czy siak - nie ma z czego się cieszyć.

Koronawirus w Polsce. Ogrom zakażeń

Waldemar Kraska był w piątek gościem Polsat News. Na antenie poinformował o nieco ponad ośmiuset nowych zakażeniach.

Dzisiaj nie przekroczymy tej liczby tysiąca nowych przypadków. Ten trend co prawda jest wzrostowy, ale nie aż tak duży jak to było w poprzednich dniach - oznajmił.

Dzisiaj jest wzrost, jeżeli porównamy tydzień do tygodnia, o jedną czwartą nowych przypadków, to jest 813. Nie mamy tego aż tak drastycznego wzrostu, jak obserwowaliśmy wcześniej

- powiedział wiceminister zdrowia.

Pandemia. Trudna sytuacja w szpitalach

O godzinie 10.00 Ministerstwo Zdrowia przekazało z kolei informacje na temat stanu pandemii w szpitalach oraz o osobach objętych kwarantanną. I tu nie mamy najlepszych wieści.

Już dziś hospitalizacji z powodu ciężkiego przebiegu COVID-19 wymaga 1258 osób, z czego 138 przebywa na oddziałach OIOM i podłączona jest do respiratorów. W izolacji pozostaje aż 87 576 osób w Polsce.

Czytaj także
Przeczytaj więcej