18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pandemia w rozkwicie

Andrusiewicz się wygadał. GARGANTUICZNA LICZBA ZAKAŻEŃ

Emilia Waszczuk
08.12.2021  09:30
Znów ogrom zakażeń i zgonów. Wojciech Andrusiewicz podał dane
Znów ogrom zakażeń i zgonów. Wojciech Andrusiewicz podał dane Fot: Piotr Molecki/East News

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz zdradził liczbę nowych zakażeń koronawirusem. Mamy niewielki spadek nowych przypadków i gigantyczną liczbę zgonów.

Pandemia nie mija, a rząd po miesiącach przyglądania się, jak koronawirus niszczy zdrowie i zabija Polaków, w końcu decyduje się na jakieś restrykcje. Od 15 grudnia w Polsce zaostrzone zostaną limity obłożenia w różnych punktach, a pracodawcy dostaną możliwość kierowania pracowników na testy. Szykowany jest też przymus szczepień dla wybranych grup i nauka zdalna w podstawówkach oraz szkołach średnich.

Zanim nowe obostrzenia zaczną obowiązywać, musi minąć jeszcze tydzień. Teraz tymczasem pandemia wcale nie wydaje się zwalniać. Fakt, w środę ósmego grudnia mamy mniej zakażeń, niż przed tygodniem, ale o zaledwie 2 procent.

Pandemia w Polsce. Andrusiewicz podał dane

W porannej rozmowie z Polsat News rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował o fatalnych danych w najnowszym raporcie pandemicznym. Wojciech Andrusiewicz przyznał, że środowy wynik jest jedynie nieznacznie niższy od dotychczasowego rekordu czwartej fali (29 064 zakażenia przed tygodniem).

Dzisiaj mamy spadek zakażeń tydzień do tygodnia o mniej więcej 2 proc. To w granicach 28,5 tys. zakażeń

- poinformował Wojciech Andrusiewicz.

Jak przekazał polityk,  środę znów mamy rekordowo dużo zgonów wywołanych COVID-19. Dokładną liczbę poznamy wraz z oficjalnym raportem Ministerstwa Zdrowia o godzinie 10.30. Póki co wiemy, że zbliżona jest do noty sprzed tygodnia. - Niestety zgonów jest podobna ilość jak w poprzednim tygodniu. Niestety duża liczba zgonów, to nadal pokłosie niezaszczepienia. Dwie trzecie osób to niezaszczepieni, którzy nie radzą sobie z COVID-19 - powiedział Andrusiewicz.