18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

kolejne ciężkie święta

Zakaz spotkań w Wielkanoc? Są rekomendacje

Emilia Waszczuk
23.02.2021  19:39
Zakaz spotkań w Wielkanoc - będzie powtórka z rozrywki?
Zakaz spotkań w Wielkanoc - będzie powtórka z rozrywki? Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Kolejna Wielkanoc w zamknięciu? Pojawiły się pierwsze głosy i rekomendacje, by nie spotykać się z bliskimi w święta. Pandemia znów paraliżuje Polskę.

Do Polski zawitała trzecia fala pandemii, w środę minister zdrowia ogłosi nowe obostrzenia (są już pierwsze przecieki w tej sprawie), a Polaków czeka zmiana przyzwyczajeń - szaliki i przyłbice trzeba będzie schować - ma się pojawić kategoryczny zakaz ich stosowania w zastępstwie maseczek.

Kończy się luty, za chwilę zacznie marzec, a to oznacza pierwszą rocznicę odnotowania SARS-COV-2 w Polsce. Dokładnie rok po pierwszym przypadku Polska znów jest w dramatycznej sytuacji. I podobnie jak rok wcześniej, może zostać zamknięta na Wielkanoc.

Zakaz spotkań na Wielkanoc

Święta w tym roku przypadają na pierwszy weekend kwietnia, a to właśnie wtedy w kraju prognozowany jest szczyt trzeciej fali zakażeń. Już teraz mówi się o zakazie przemieszczania się i wychodzenia z domów w miejscach, gdzie koronawirus rozprzestrzenia się najszybciej. Za miesiąc restrykcje takie mogą objąć całą Polskę!

Nawet jeśli się tak nie stanie, już pojawiły się pierwsze głosy, by Wielkanoc spędzić tak, jak ostatnio - z dala od bliskich, we własnych czterech ścianach. Mówił o tym między innymi główny doradca premiera do spraw pandemii profesor Andrzej Horban. Teraz samoizolację zaleca inny specjalista.

Potraktujmy spotkania, jako jeden element, który może doprowadzić do rozprzestrzenienia się koronawirusa. Zachowajmy ostrożność, wstrzemięźliwość jeszcze spotkań, byśmy mogli w pełni spotkać się, chociażby w Boże Narodzenie

- powiedział w rozmowie z WP profesor Andrzej Matyja, Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze