18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zboczeniec płacił papieżom

Jan Paweł II brał pieniądze od pedofila? Szok w Kościele!

28.12.2019  13:21
Pedofil w Kościele płacił papieżom - afera w Watykanie
Pedofil w Kościele płacił papieżom - afera w Watykanie Fot: Facebook

Szokujący skandal w Kościele. To trzęsienie ziemi w Watykanie i afera pedofilska mogą dotknąć nawet polskiego papieża. Czy Jan Paweł II brał pieniądze od zboczeńca?

Jan Paweł II otrzymywał pieniądze od duchownego-pedofila? Amerykańska prasa donosi, że były kardynał i arcybiskup Waszyngtonu Theodore McCarrick, który jest oskarżony o pedofilię, przez prawie 20 lat przekazał duchownym prawie 600 tys. dolarów. Jednym z obdarowanych miał być właśnie polski papież.

McCarrick został wydalony ze stanu kapłańskiego. Okazało się jednak, że niektóre osoby odpowiedzialne za jego proces i stawiane zarzuty, dostawały od niego pieniądze. „Washington Post” donosi, że Jan Paweł II dostał od niego 90 tys. dolarów, a Benedykt XVI 291 tys. dolarów. Były to środki przeznaczone na cele dobroczynne, ale nie wiadomo co tak naprawdę się z nimi stało. Przedstawiciele byłych papieży nie komentują sprawy, a niektórzy potwierdzili, że nie mają informacji o wspomnianych pieniądzach.

Klerycy twierdzą, że pieniądze od McCarricka były zwyczajowymi podarunkami w Kościele w okresie świątecznym i traktowali je jako docenienie ich posługi. Mówią, że przekazywali datki na cele charytatywne i „na inne cele” – pisze washingtonpost.com.

Tymczasem 88-letni McCarrick, oskarżony o molestowanie dorosłych i nieletnich, niedawno oświadczył, że „nie wierzy, że popełnił czyny, o które jest oskarżany”. Zaprzecza, że m.in. James Grein był przez niego obmacywany w konfesjonale podczas spowiedzi. Obecnie były duchowny mieszka w klasztorze św. Fidelisa w mieście Victoria (Kansas)i powiedział w jednym z wywiadów, że podoba mu się taki styl życia. "Catholic Herald" podaje, że były duchowny utrzymuje się ze środków finansowych, które zgromadził podczas swojej ponad 60-letniej posługi w Kościele.