18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Znowu za kratkami

Patoyoutuber Wojciech O. zatrzymany. Groził posłom śmiercią

01.02.2022  09:25
Wojciech O. trafi za kratki?
Wojciech O. trafi za kratki? Fot: Telewizja wPolsce/YouTube

Wojciech O. znany w Internecie pod pseudonimem Aleksander Jabłonowski po raz kolejny został zatrzymany przez policję. Powodem interwencji było wygrażanie śmiercią posłom popierającym ustawę covidową. Mężczyzna we wtorek usłyszy zarzuty.

Wojciech O. to internetowy twórca, który w ostatnich latach zdobył wielką popularność głównie dzięki ostremu językowi, awanturom czy też kontrowersyjnym wypowiedziom. 61-latek występujący w charakterystycznym mundurze otwarcie głosi antyszczepionkowe, homofobiczne czy antysemickie hasła. Ostatnio internetowy "gwiazdor" narobił sobie przez to sporo kłopotów.

Patoyoutuber groził śmiercią

W poniedziałek Wojciech O. został zatrzymany przez policję w związku z sobotnim przemówieniem podczas Bydgoskiego Protestu Stop Dyskryminacji Sanitarnej.

Kryminalni z KWP i KMP w Bydgoszczy zatrzymali dziś wieczorem Wojciecha O. Mężczyzna został zatrzymany w związku z sobotnim zgromadzeniem i publicznym nawoływaniem do popełnienia przestępstwa. Jutro usłyszy zarzuty - przekazała policja na Twitterze.

Jabłonowski w trakcie manifestacji wykrzykiwał hasła nakłaniające do przestępstwa: - To jest kij na poselski ryj. Jeśli oni zagłosują na tak, to ja znany w Internecie jako Aleksander Jabłonowski, chcę ich zabić! A dlaczego nie? Ja dla was będę zabijał tak, jak wy będziecie chcieli - wygrażał patoyoutuber.

Wojciech O. został zatrzymany również w listopadzie w związku z głoszeniem antysemickich haseł w trakcie marszu zorganizowanego w Kaliszu. Po kilku dniach 61-latek wyszedł na wolność, dzięki wpłaceniu wymaganej kaucji.

logo Tu się dzieje