18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Znowu afera na Twitterze

Pawłowicz chce zagonić Polaków do wojska. "Do obrony RP"

22.03.2021  09:06
Krystyna Pawłowicz chce przeszkolenia wojskowego dla Polaków
Krystyna Pawłowicz chce przeszkolenia wojskowego dla Polaków Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Czy służba wojskowa w Polsce powinna być obowiązkowa? Tak uważa Krystyna Pawłowicz, która w mediach społecznościowych ujawniła swoją fantazję na temat rzeczywistości – pragnie zagonić Polaków w kamasze. Chcielibyście się spotkać z Krystyną Pawłowicz sam na sam w okopie?

Krystyna Pawłowicz znów szarżuje na Twitterze. Narowista ex-posłanka ujawniła, że jest za przywróceniem obowiązkowej służby wojskowej. Powołując się na konstytucję, przypomniała, że obowiązkiem każdego Polaka jest obrona ojczyzny. Jej zdaniem, Polacy nie powinni chuliganić na ulicach, a szkolić się do obrony kraju. Czy przeczuwa jakiegoś zagrożenie dla Polski?

Krystyna Pawłowicz chce przeszkolenia wojskowego dla Polaków

Zaczęło się od informacji, którą na Twitterze zamieścił prof. Mikołaj Kaczmarek. Zdjęcie z czasów Powstania Warszawskiego skłoniło Krystynę Pawłowicz, do patriotycznej szarży w mediach społecznościowych. Niczym ułan na koniu, z klawiaturą zamiast broni, ruszyła, by walczyć o polski patriotyzm.

Dlatego też jestem za przywróceniem OBOWIĄZKOWEJ, choćby krótkoterminowej służby wojskowej Art.85 ust.1 i ust.2 Konstytucji: "Obowiązkiem obywatela polskiego jest obrona Ojczyzny. Zakres OBOWIĄZKU SŁUŻBY WOJSKOWEJ określa ustawa." Nie chuliganić na ulicach, a szkolić się do obrony RP – napisała Pawłowicz na Twitterze.

O dziwo, wiele osób popiera pomysł Krystyny Pawłowicz. Zwracają jedynie uwagę, że brakuje uzbrojenia i obycia z bronią w Polsce. Nie zabrakło też panów, którzy chwalili już odbytą służbę wojskową i twierdzą, że przeszkolenie zrobiło z nich prawdziwych mężczyzn.

Media przypominają, że to nie pierwsza wypowiedź Krystyny Pawłowicz  o obowiązkowe służbie wojskowej w Polsce.

Kilka lat temu Krystyna Pawłowicz, jeszcze jako posłanka PiS, wyraziła chęć odbycia przeszkolenia wojskowego. Problem stanowiły jednak jej wiek i mandat poselski. W późniejszych latach kilkakrotnie wracała do tematu, a do szkolenia wojskowego namawiała m.in. Roberta Biedronia – przypomina o2.pl

Czytaj także
Przeczytaj więcej