18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Oficjalni kandydaci

Pawłowicz i Piotrowicz sędziami Trybunału Konstytucyjnego?! Decyzja PiS

04.11.2019  11:43
Pawłowicz i Piotrowicz sędziami Trybunału Konstytucyjnego?! Decyzja PiS
Pawłowicz i Piotrowicz sędziami Trybunału Konstytucyjnego?! Decyzja PiS Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

To już oficjalne! Ryszard Terlecki przedstawił kandydatów PiS na sędziów Trybunały Konstytucyjnego. Na afisze wracają Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz.

Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piotrowicz i Elżbieta Chojna-Duch. Oto oficjalni kandydaci PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Przypominamy, że Pawłowicz odchodząc z Sejmu groziła dziennikarzom, teraz jej groźby mają szanse się spełnić na innych korytarzach.

Pawłowicz, Piotrowicz i Chojna-Duch sędziami TK?

3 grudnia tego roku, kończą się kadencje trzech sędziów Trybunału Konstytucyjnego: Marka Zubika, Piotra Tulei i Stanisława Rymara. W związku z tym, partia rządząca ogłosiła swoich kandydatów na rozpoczęcie następnej kadencji. Tego chyba nikt nie mógł się spodziewać.

W piątek klub PiS zgłosił kandydatury na sędziów TK: Stanisława Piotrowicza, Krystyny Pawłowicz i Elżbiety Chojny-Duch

- ogłosił szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Przypominamy, że Trybunał Konstytucyjny jest polskim sądem konstytucyjnym, a do jego zadań należy przede wszystkim kontrolowanie zgodności norm prawa z Konstytucją oraz niektórymi umowami międzynarodowymi.  

Dodać należy również, że sędziów TK wybiera Sejm bezwzględną większością głosów. Biorąc pod uwagę wygrane przez PiS wybory, możemy się spodziewać, że proponowani kandydaci faktycznie zostaną sędziami. Będzie się działo, tego jesteśmy pewni. 

Przeczytaj więcej
Komentarze