18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gorzej się już nie da?

Październikowa DROŻYZNA da nam w kość

30.08.2022  15:37
Drożyzna w październiku przejdzie ludzkie pojęcie
Drożyzna w październiku przejdzie ludzkie pojęcie Fot: Ollyy/Shutterstock

Kiedy nadejdą naprawdę chłodniejsze miesiące, wszyscy będziemy musieli mierzyć się z nowymi problemami. Szalejąca drożyzna postawi nas przed trudnymi wyborami. Wolicie najeść się czy ogrzać? Ten dylemat może stać się realny.

Październik będzie znacznie droższy, niż całe lato razem wzięte. Nie wyobrażacie sobie tego przy obecnych cenach? Czas zmienić nastawienie i wyobrażać sobie wszystko, zanim życie zmiecie nas z planszy.

Drożyzna w październiku przejdzie ludzkie pojęcie

Drożyzna w Polsce na dobre się rozgościła i będzie tylko gorzej. W październiku czeka nas absurdalna podwyżka cen żywności. Inflacja miała osiągnąć szczyt latem, ale wciąż nabiera tempa i wiadomo już, że dopiero jesień będzie naprawdę koszmarna. Każda kolejna informacja o wskaźniku inflacji przedstawia coraz wyższą wartość.

Nie osiągnęliśmy szczytu dynamiki cen żywności. Myślę, że to będzie październik i to będzie 18 proc. rok do roku

- mówił w internetowym radiu RMF24 dr Jakub Olipra, starszy ekonomista banku Credit Agricole.

Gotowi na gastronomiczno-życiowy armagedon? Nam powoli wydaje się, że już czas na gotowanie zupy z chrustu, skoro rząd łaskawie zezwolił na branie pod uwagę podbieranie drewienka z lasu. Jakoś mało optymistycznie spoglądamy w tę jesień.

logo Tu się dzieje