18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie będzie wczasów

Pełen lockdown na wakacje?! Są ku temu przesłanki

18.04.2021  13:20
Lockdown na wakacje
Lockdown na wakacje Fot: Ania Freindorf/REPORTER

Pełen lockdown na wakacje to całkiem możliwy scenariusz. Zdaniem specjalistów, jeśli pandemia rozpędzi się po majówce, nie będzie nadziei na nic innego. Spadek zachorowań, jakiego doświadczyliśmy w ubiegłym roku - w ciągu ciepłych miesięcy raczej się w tym roku nie powtórzy.

Pełen lockdown na wakacje to zdecydowanie nasz czarny sen. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że kiedy ruszą szczepienia i ludzie w kraju będą przestrzegać obowiązujących obostrzeń - w końcu uwolnimy się spod przerażającego jarzma zarazy. 

"Polacy jak na razie bardzo ostrożnie podchodzą do rezerwowania wyjazdów wakacyjnych. Wyraźnie czekają na jakiekolwiek sygnały, że tego lata – tak samo jak rok temu – dojdzie do spadku zachorowań" - pisze w piątek "Rzeczpospolita".

Pełen lockdown na wakacje?!

Dr Artur Zaczyński koordynator Szpitala Narodowego i członek istnieje ryzyko, że pandemia rozpędzi się po majówce, a wówczas wakacje będą stały pod znakiem zapytania. Niestety, piękna pogoda, która co jakiś czas zagląda w nasze okna, sprzyja luzowaniu reżimu sanitarnego. Ludzie zamknięci od roku w domach jaką ogromną ochotę na aktywności w towarzystwie innych - dlatego tłumnie gromadzą się na dworze, zapominając o trzymaniu dystansu.

Ostatnio minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił bardzo optymistyczną wizję na lato, ale nie zmienia to faktu, że wielu z nas zwyczajnie boi się nastawić na wspaniały wypoczynek, który może nie dojść do skutku.

Miejmy nadzieję, że ostatecznie wirus faktycznie choć trochę wycofa się z życia podczas letnich miesięcy. Dla naszej przeładowanej lockdownem psychiki byłaby to chwila wytchnienia - w końcu jeszcze długo nie będziemy wiedzieć, jaki świat ukształtuje się po pandemii koronawirusa. Oby lepszy!

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze