Oceń
Pełen lockdown w Polsce jest jednym z najostrzejszych na świecie. Na takie obostrzenia, które do 9 kwietnia wprowadzili nam rządzący, nie decyduje się prawie nikt. Podobne reguły obowiązują w zaledwie ośmiu innych krajach.
Pełen lockdown w Polsce znowu nas zaskoczył. Od 20 marca do 9 kwietnia nie możemy robić prawie nic, poza siedzeniem w domu i rozpaczliwymi próbami zatrzymania pandemii koronawirusa i utrzymania jej w ryzach.
Okazuje się, że pandemiczne zasady wprowadzone przez naszych rządzących - są jednymi z najbardziej stanowczych na świecie. Poza Polską jedynie w ośmiu innych państwach obowiązuje podobnie wielka moc zakazów. Jedną z najbardziej kontrowersyjnych decyzji polityków jest m.in. zamknięcie hoteli.
Pełen lockdown w Polsce jest bardzo surowy
Jak informuje portal e-hotelarz.pl - według przeprowadzonej analizy, wśród 171 największych państw na świecie, tylko 8 z nich zdecydowało się na ograniczenie działalności hoteli w związku z pandemią.
Sześć z nich znajduje się właśnie w Europie. Poza naszym kontynentem hotele zamknięto jedynie w Erytrei i Bhutanie. W innych miejscach na ziemi hotele funkcjonują w reżimie sanitarnym i nikt nie uważa, że ich zamknięcie jest koniecznością. Co ciekawe, w krajach, w których się na taki krok nie zdecydowano - sytuacja pandemiczna ma niewiele do rzeczy. Nieważne, czy zachorowań jest dużo, czy bardzo mało - hotele wciąż działają.
Tylko 8 państw na świecie z zakazem działalności hoteli. W tym Polska! Wiele branż pozostaje zamkniętych, mimo iż decyzje te nie są poparte żadnymi dogłębnymi analizami. Borykamy się z tym problemem już od roku. Niestety rządzący nie znaleźli czasu w tym okresie, żeby zastanowić się, czy istnieje możliwość pozostawienia otwartych wielu branż, przy zachowaniu określonych zasad
- napisał na swoim Facebooku Paweł Szramka, który postanowił skomentować tę sytuację.
Również jesteście zdania, że mimo szalejącej trzeciej fali pandemii koronawirusa - wszystko powinno działać normalnie, w odpowiednim reżimie sanitarnym? Przedsiębiorcy z pewnością z radością przyjęliby taką zmianę.
Oceń artykuł

