18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocne postanowienia

Pełen lockdown w Polsce. Jedne z najsurowszych obostrzeń na świecie

22.03.2021  13:48
Pełen lockdown w Polsce
Pełen lockdown w Polsce Fot: BARTOSZ SIEDLIK/AFP/East News

Pełen lockdown w Polsce jest jednym z najostrzejszych na świecie. Na takie obostrzenia, które do 9 kwietnia wprowadzili nam rządzący, nie decyduje się prawie nikt. Podobne reguły obowiązują w zaledwie ośmiu innych krajach.

Pełen lockdown w Polsce znowu nas zaskoczył. Od 20 marca do 9 kwietnia nie możemy robić prawie nic, poza siedzeniem w domu i rozpaczliwymi próbami zatrzymania pandemii koronawirusa i utrzymania jej w ryzach.

Okazuje się, że pandemiczne zasady wprowadzone przez naszych rządzących - są jednymi z najbardziej stanowczych na świecie. Poza Polską jedynie w ośmiu innych państwach obowiązuje podobnie wielka moc zakazów. Jedną z najbardziej kontrowersyjnych decyzji polityków jest m.in. zamknięcie hoteli.

Pełen lockdown w Polsce jest bardzo surowy

Jak informuje portal e-hotelarz.pl - według przeprowadzonej analizy, wśród 171 największych państw na świecie, tylko 8 z nich zdecydowało się na ograniczenie działalności hoteli w związku z pandemią. 

Sześć z nich znajduje się właśnie w Europie. Poza naszym kontynentem hotele zamknięto jedynie w Erytrei i Bhutanie. W innych miejscach na ziemi hotele funkcjonują w reżimie sanitarnym i nikt nie uważa, że ich zamknięcie jest koniecznością. Co ciekawe, w krajach, w których się na taki krok nie zdecydowano - sytuacja pandemiczna ma niewiele do rzeczy. Nieważne, czy zachorowań jest dużo, czy bardzo mało - hotele wciąż działają.

Tylko 8 państw na świecie z zakazem działalności hoteli. W tym Polska! Wiele branż pozostaje zamkniętych, mimo iż decyzje te nie są poparte żadnymi dogłębnymi analizami. Borykamy się z tym problemem już od roku. Niestety rządzący nie znaleźli czasu w tym okresie, żeby zastanowić się, czy istnieje możliwość pozostawienia otwartych wielu branż, przy zachowaniu określonych zasad

- napisał na swoim Facebooku Paweł Szramka, który postanowił skomentować tę sytuację.

Również jesteście zdania, że mimo szalejącej trzeciej fali pandemii koronawirusa - wszystko powinno działać normalnie, w odpowiednim reżimie sanitarnym? Przedsiębiorcy z pewnością z radością przyjęliby taką zmianę. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej