18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Trująca koalicja

PiS współpracuje z barszczem Sosnowskiego?

Wojciech Kozicki
13.06.2020  18:07
PiS broni barszczu Sosnowskiego? Szokujący raport NIK
PiS broni barszczu Sosnowskiego? Szokujący raport NIK Fot: Robert Wozniak/East News

Barszcz Sosnowskiego coraz bardziej panoszy się w Polsce. Lepiej sprawdźcie jak go rozpoznać, bo objawy po kontakcie z rośliną mogą być dramatyczne. Tymczasem okazuje się również, że plaga barszczu to poniekąd wina PiS i Unii Europejskiej.

Barszcz Sosnowskiego to coraz większy problem w Polsce, a kontakt z rośliną oznacza m.in. bolesne bąble na ciele, wymioty, bóle głowy, a nawet martwicę tkanek. Dla osób z obniżoną odpornością poparzenie barszczem może okazać się zabójcze. Okazuje się, że rząd niewiele robi, by pozbyć się tej niebezpiecznej rośliny.

PiS i barszcz Sosnowskiego

„Fakt” dotarł do raportu Naczelnej Izby Kontroli, który ujawnia, że samorządy nie radzą sobie z barszczami kaukaskimi, a rząd nie pomaga. Chociaż Polska jest zobligowana przez Unię Europejską, by w ciągu 5 lat wprowadzić przepisy mające pomóc w walce z rośliną, nic w tej kwestii nie zrobiła.

Projekt ustawy, nad którym kolejni ministrowie środowiska pracowali od 2015 r., przed zeszłorocznymi wyborami parlamentarnymi wylądował w szufladzie – ujawnia „Fakt”.

Z raportu NIK wynika, że w kwestii walki z barszczem nastąpił „urzędniczy paraliż” nawet mimo dostępności unijnych środków do prowadzenia tej wojny. Część pieniędzy nie została jeszcze w ogóle ruszona! Urzędnicy twierdzą, że gminy nie chcą wojować z barszczem Sosnowskiego, a gminy twierdzą, że nie wiedziały, iż mają dostęp do jakichkolwiek pieniędzy.

Dlaczego PiS nie chce walczyć z barszczem Sosnowskiego? A może to tajna broń rządu lub nowy koalicjant?

Zagłosuj

Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich?

Liczba głosów:

Czytaj także
Przeczytaj więcej