18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zafałszowane wskaźniki!

PiS ukrywa liczbę zakażeń? Ujawnili potworne dane

Wojciech Kozicki
06.10.2021  14:23
Ile osób naprawdę choruje na COVID-19? Ministerstwo Zdrowia podaje błędne dane
Ile osób naprawdę choruje na COVID-19? Ministerstwo Zdrowia podaje błędne dane Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Koronawirus w Polsce wygrywa każdego dnia, rośnie liczba zakażeń i zgonów. Okazuje się jednak, że Ministerstwo Zdrowia nie podaje prawdziwej liczby nowych przypadków. Eksperci biją na alarm, że za chwilę czeka nas HEKATOMBA!

Czy można ufać danym dotyczącym koronawirusa, które udostępnia Ministerstwo Zdrowia? Czy dobowa liczba nowych zakażeń publikowana na Twitterze oddaje prawdziwą skalę pandemii w Polsce? Dr Paweł Grzesiowski, pediatra, immunolog, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19, ujawnił, że rząd nie podaje do końca prawdziwej liczby nowych przypadków. Jego zdaniem, „zakażeń jest przynajmniej pięć razy więcej”. Wcześniej ujawniono, że wyniki testów na COVID-19 w Polsce były błędne, więc zaufanie do rządu gwałtownie spadnie?

Ile naprawdę jest zakażeń koronawirusem w Polsce

Jak uważa dr Grzesiowski, nie powinniśmy kierować się „zafałszowanym wskaźnikiem”, ponieważ wówczas podejmowane decyzje dotyczące działań prewencyjnych będą spóźnione. Zwrócił również uwagę, że wysoka liczba nowych hospitalizacji wskazuje wyraźnie, że mamy niedoszacowanie wykrytych zakażeń.

W województwach wschodnich już powinniśmy wdrażać procedury prewencyjne, ale tego się nie robi ze względu na to, że te liczby zakażeń według oficjalnych danych nie są wysokie. Prawda jest taka, że zakażeń jest przynajmniej pięć razy więcej, tylko wykonujemy zbyt mało testów. Pacjenci nie chcą się zgłaszać, a efekty są takie, że widzimy wzrost hospitalizacji, który jest nieadekwatny do liczby stwierdzonych zakażeń – powiedział dr Grzesiowski. (portal.abczdrowie.pl)

Porta.abczdrowie.pl zwraca uwagę na rosnącą liczbę pacjentów wymagających hospitalizacji, także tych w ciężkim stanie na oddziałach intensywnej terapii. W szpitalach przebywa już ponad dwa tysiące pacjentów z COVID-19. W porównaniu z ubiegłym tygodniem, liczba zakażeń wzrosła o 70%.

Prawdopodobnie liczba zakażeń osiągnie pewien pułap i później, mówiąc obrazowo, będzie długa prosta z niewielkimi odchyleniami. Czyli będziemy najpierw docierali do pewnego szczytu zakażeń, a później będziemy długo utrzymywać się na poziomie kilku tysięcy zakażeń dziennie. Do tego dojdą zachorowania na paragrypę i grypę, które nałożą się na czwartą falę COVID – zapowiada dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.( portal.abczdrowie.pl)

Czytaj także
Przeczytaj więcej