18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskoczenie

PiS zamknie również KOŚCIOŁY?! Przełom w walce z COVID-19

10.11.2020  08:18
COVID-19: Zamknięcie kościołów
COVID-19: Zamknięcie kościołów Fot: Anneka/Shutterstock

PiS aktualnie stara się robić wszystko, by choć trochę zatrzymać pandemię COVID-19. Być może już niedługo partia rządząca podejmie decyzję, przed którą się broniła rękami i nogami. Kościoły jednak zostaną zamknięte?

PiS walczy z koronawirusem, chociaż w ostatnich dniach sytuacja nie wygląda kolorowo. Już teraz kraj znajduje się na granicy załamania służby zdrowia, a realnej poprawy nie widać. W takim położeniu rządzący będą się chwytali każdego pomysłu, który może zmniejszyć transmisję wirusa, nawet jeśli początkowo unikali go jak ognia.

Kościoły do tej pory pozostały otwarte, chociaż regularnie zamyka się niemalże każdą strefę życia. Wydawało się, że nic nie jest w stanie skłonić rządzących do zamknięcia świątyń. Wygląda jednak na to, że pogarszająca się sytuacja z COVID-19 - nawet ich w końcu złamie. Osoby pracujące z rządem zaczynają zdradzać kulisy dyskusji, które wyraźnie się tam toczą.

COVID-19: Kościoły kwalifikują się do zamknięcia?

Główny doradca premiera ds. COVID-19, prof. Andrzej Horban w rozmowie z "Rzeczpospolitą" podkreślił, że jeśli liczba zakażań koronawirusem przekroczy 30 tys., to należy zamknąć cały kraj. Jednocześnie stwierdził, że na tym etapie pandemii kościoły również powinny zostać zamknięte i wyjaśnił, że galerie handlowe zamknięto w pierwszej kolejności bo są dużo bardziej oblegane niż świątynie.

W tej chwili powinno się zamknąć także kościoły 

- mówił profesor. Dodał również, że jeśli faktycznie liczba dziennych przypadków przekroczy 30 tys. zakażeń, to kraj należy niezwłocznie zamknąć i nawet się nad tym nie zastanawiać.

Musimy zakazać ludziom wychodzenia z domu bez powodu, jedynie do pracy w zawodach, które są niezbędne do funkcjonowania kraju. Wszystko inne należy zamknąć na miesiąc

- ocenia doradca premiera.

Wygląda na to, że staniemy się świadkami zupełnie nowej rzeczywistości. Nie każdy się w niej odnajdzie, ale lepiej przesiedzieć miesiąc w domu niż doprowadzić do tragedii.