18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zrobią to?!

PiS zniesie zakaz zgromadzeń?!! Minister rozwiewa wątpliwości

19.05.2021  16:38
Rząd nie zniesie zakazu zgromadzeń?
Rząd nie zniesie zakazu zgromadzeń? Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wprowadzony przez rząd zakaz zgromadzeń obowiązuje już od zeszłego roku. Mimo prowadzonej akcji luzowania obostrzeń do tej pory nikt nie zająknął się na temat tego wyjątkowo uciążliwego ograniczenia. Podczas środowej konferencji prasowej o głos w tej sprawie poproszono szefa KPRM, Michała Dworczyka.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk wystąpił w środę na konferencji prasowej poświęconej sytuacji pandemicznej w kraju. W trakcie rozmowy z dziennikarzami poinformował między innymi o zawieszeniu działalności szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. Wkrótce placówkę opuszczą ostatni ozdrowieńcy.

Kiedy PiS zniesie zakaz zgromadzeń?

Dziennikarze zapytali ministra Michała Dworczyka o to, kiedy rząd planuje zniesienie lub złagodzenie limitów dotyczących organizacji zgromadzeń. Szef KPRM udzielił jednak nieco wymijającej odpowiedzi, nie podając konkretnego terminu. Czyżby obowiązujący zakaz odpowiadał PiS?

Te decyzje będą zapadały po analizie sytuacji pandemicznej. Będziemy na bieżąco informować o wszystkich zmianach, jeśli chodzi o funkcjonujące obostrzenia - odparł Dworczyk.

Decyzja o utrzymaniu zakazu zgromadzeń spontanicznych wydaje się absurdalna, w sytuacji, gdy znoszone są kolejne restrykcje, umożliwiające między innymi wypoczynek w ogródkach restauracyjnych, kinie lub teatrze. Rząd chce zabezpieczyć się przed falą protestów?

Czytaj także
Przeczytaj więcej