Horror na torach

Rozpędzone pendolino przejechało człowieka. Dramat

22.02.2021  13:46
Pendolino potrąciło człowieka
Pendolino potrąciło człowieka Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Rozpędzone pendolino z impetem rozjechało człowieka w Piastowie. Ogromna tragedia mocno wstrząsnęła mieszkańcami miejscowości. Do poważnego wypadku doszło na trasie kolejowej pomiędzy Warszawą Włochami a Pruszkowem. 

Pendolino odkąd rozpoczęło swoje podróże po Polsce - nie sprawiało większych kłopotów. Przeciwnie, ludzie doceniali komfort i szybkość podróżowania przy pomocy tych pociągów. Niestety, czasami wszędzie zdarzają się tragedie.

Nie inaczej było w Piastowie, gdzie na trasie kolejowej między Warszawą Włochami a Pruszkowem doszło do gigantycznej tragedii. Rozpędzone pendolino przejechało na torach człowieka. Maszynista nie miał szans na zatrzymanie giganta.

Piastów: Pendolino potrąciło człowieka

W związku z wypadkiem wstrzymano ruch pociągów, które skierowano na linię podmiejską. Część składów została odwołana, wiele jest opóźnionych. Służby niezwłocznie podjęły działania na miejscu zdarzenia.

Do tragicznego wypadku doszło o 9:30 na głównej linii Warszawa-Kraków w Piastowie. Potrącony mężczyzna znalazł się na torach w niedozwolonym miejscu i zdecydowanie w nieodpowiednim czasie.

Służby ratunkowe przyjechały niezwłocznie, ale po zderzeniu z gigantem pieszy nie miał najmniejszych szans na przeżycie. Mieszkańcy Piastowa są głęboko wstrząśnięci tym zgonem.

Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 9:34. Na miejsce wysłano wszystkie służby ratunkowe. Obecnie na miejscu są prowadzone czynności z udziałem prokuratora, trwają też utrudnienia w ruchu pociągów

- powiedziała w rozmowie z Super Expressem asp. Marta Słomińska z policji w Pruszkowie.

Bardzo współczujemy bliskim zmarłego.

Czytaj także