18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czasami aż strach iść do szpitala

Pielęgniarka zarażona koronawirusem. Czy zakaziła pacjentów?

27.05.2020  15:26
Pielęgniarka zarażona koronawirusem. Czy zakaziła pacjentów?
Pielęgniarka zarażona koronawirusem. Czy zakaziła pacjentów? Fot: shutterstock.com

Oddział Intensywnej Opieki Medycznej szpitala w Świebodzinie (Lubuskie) wstrzymał pracę po wykryciu koronawirusa u jeden z pielęgniarek. Czterech pacjentów już przewieziono do placówki w Gorzowie Wielkopolskim.

Rzeczniczka prasowa szpitala przekazała, że inni pracownicy, a także osoby mające bezpośredni kontakt z zakażoną skierowano już na kwarantannę.

Pielęgniarka ze szpitala w Świebodzinie zakażona koronawirusem

One zostaną przebadane w pierwszej kolejności, a na podstawie wyników badań Sanepid podejmie decyzję, czy konieczne jest wykonanie testów dla całego personelu szpitala. Inne oddziały szpitala pracują normalnie - powiedziała Chmielińska-Ciepły.

Do wykrycia wirusa u pielęgniarki doszło podczas rutynowych przesiewowych badań prowadzonych wśród pracowników lecznicy. Po uzyskaniu wyniku pozytywnego, zarząd szpitala wdrożył wszystkie procedury sanitarne i tymczasowo zamknięto OIOM.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, otwarcie oddziału będzie uzależnione od wyników zarządzonych testów dla personelu lecznicy. Tymczasowo pacjenci wymagający intensywnej opieki medycznej z powiatu świebodzińskiego będą kierowani do innych lecznic. 

Przeczytaj więcej
Komentarze