18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

co łaska

Ojciec Rydzyk PROSI O KOPERTY. Znów mu brakuje pieniędzy?

Emilia Waszczuk
08.07.2021  16:12
Tadeusz Rydzyk znów przymiera głodem? Prosi o pieniądze
Tadeusz Rydzyk znów przymiera głodem? Prosi o pieniądze Fot: Karol Porwich/East News

W weekend 10-11 lipca odbędzie się trzydziesta Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Z tej okazji Tadeusz Rydzyk wystosował do fanów specjalny apel, w którym oczywiście prosi o pieniądze. Choć chce małych kopert, liczy na szczodre datki i bonusy.

Tadeusz Rydzyk mierzy się dziś z małymi problemami - on i jego najbliżsi współpracownicy oskarżani są o zatajenie informacji państwowej i odpowiadają przed sądem za wydatkowanie środków wartkim strumieniem płynących od PiS ze skarbu państwa. Jeśli wymiar sprawiedliwości stwierdzi, że redemptorysta i jego kumple popełnili przestępstwo, mogą trafić na kilka lat do więzienia.

W sądzie Tadeusz Rydzyk zapewniał, że sam nic nie ma, jest biedny i oczywiście prawa nie łamie. Bieda ta musi być dotkliwa wybitnie, bo właśnie po raz kolejny poprosił swych fanów o pieniądze.

Pielgrzymka Radia Maryja. Rydzyk znów klepie biedę

10 lipca rozpocznie się kolejna, trzydziesta już Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Uroczystości zainauguruje koncert o godzinie 17.30 w sobotę, a zakończy koronka do miłosierdzia bożego w niedzielę. Aby zaś każdy uczestnik wiedział jak się przygotować i co wziąć ze sobą, Tadeusz Rydzyk napisał instrukcję.

W liście do słuchaczy Radia Maryja redemptorysta skromnie wspomina o pandemii i prosi, by zachowywać się zgodnie z obostrzaniami, informuje też, że na miejscu zapewniony zostanie płyn do dezynfekcji rąk. Ponadto organizatorzy rozstawią kilka namiotów, w których będzie można wspomóc Radio Maryja i fundację Lux Veritatis.

Co zaś muszą zrobić uczestnicy? Tu już czeka nas cała lista wskazówek. Po pierwsze, zanim ktokolwiek przybędzie do Częstochowy, powinien się wyspowiadać, by z czystym sercem uczestniczyć w święcie Radia Maryja. Drugie polecenie jest czysto techniczne, Tadeusz Rydzyk prosi, by ludzie zabrali ze sobą wodę, krzesełka, lekarstwa oraz uprzejmość.

Tadeusz Rydzyk prosi o pieniądze

Kolejne punkty to już zachęta do dzielenia się pieniędzmi. Pierwsza nieco zakamuflowana - redemptorysta namawia do kupowania książki wydanej przez fundację Lux Veritatis.

Pomyślmy w duchu ewangelizowania wszystkich o kupieniu na Jasnej Górze dobrej ewangelizacyjnej książki, miesięcznika »W naszej rodzinie« dla siebie, swojej rodziny czy kogoś z sąsiedztwa. Będzie to możliwe w namiotach Fundacji Nasza Przyszłość

- napisał Rydzyk w apelu do fanów. Później przeszedł już do konkretów.

Prosimy także o pomoc – o ofiarę na Radio Maryja i Telewizję Trwam. Niech to będzie symboliczna róża dla dzieł Matki Najświętszej, dla jej Radia. Prosimy składać ofiary w małych namiotach, które będą znajdować się między namiotami Fundacji "Nasza Przyszłość". Ofiary te, symboliczne róże, składamy w małych kopertach z wypisanymi nazwiskami i adresami ofiarodawcy, aby móc podziękować i potwierdzić otrzymanie daru - czytamy.