18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec z tradycją?

Władza apeluje, by nie lepić pierogów na święta

Wojciech Kozicki
09.12.2020  15:32
Kupne pierogi na święta? niektórym wizja władz jakoś się nie klei...
Kupne pierogi na święta? niektórym wizja władz jakoś się nie klei... Fot: Mateusz Kuzniak/REPORTER/East News

Szykujecie się już na Boże Narodzenie i Wigilię? Być może w tym roku ominie was tradycyjne lepienie pierogów. Lokalne władze apelują, by wspierać polską gastronomię i kupować gotowe lokalne produkty.

Macie przepis na świąteczne pierogi albo rewelacyjny przepis na ciasto pierogowe? W tym roku być może wam się nie przyda. Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin apeluje, by pomóc lokalnym firmom przetrwać okres epidemii COVID-19 i kupować gotowe pierogi i uszka.

Pierogi i uszka na święta. Lepić czy kupić?

Jak podaje Money.pl, regionalny samorząd już na początku pandemii zachęcał, by mieszkańcy Warmii i Mazur wspierali lokalnych producentów i dostawców żywności, zrzeszonych w sieci "Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle". Apel został ponowiony z powodu zbliżającego się Bożego Narodzenia.

Lokalne władze zachęcają, by zamawiać nie tylko pierogi. We wspomnianej sieci w ofercie znajdują się również  pieczywo, ryby, wędliny, miody i sery. Należą do niej także restauracje mogące dla was przygotować wigilijną kolację. Wszyscy członkowie sieci  posiadają certyfikaty, które potwierdzają jakość sprzedawanych produktów.

Wiele regionalnych i lokalnych przedsiębiorstw zmaga się z niewyobrażalnie trudną sytuacją materialną, spowodowaną zamrożeniem branży gastronomicznej – wyjaśnia Gustaw Brzezin. (Money.pl)

Czy jednak Polacy w ogóle będą jedli pierogi i uszka na wigilię? Obowiązujący limit osób na kolacji wigilijnej sprawia, że nie będzie dla kogo gotować i kupować.

Czytaj także
Przeczytaj więcej