18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Syn ją zakatował?

Pierwsze wyniki sekcji zwłok wójt Zgierza. Potrzeba innych badań

27.02.2020  15:05
Pierwsze wyniki sekcji zwłok wójt Zgierza. Potrzeba innych badań
Pierwsze wyniki sekcji zwłok wójt Zgierza. Potrzeba innych badań Fot: MAREK KUWAK/REPORTER

Wójt gminy Zgierz, Barbara Kaczmarek zmarła w szpitalu. Kobieta została do niego przewieziona po telefonie syna i lekarze szybko zauważyli, że jest poważnie ranna. 

Wójt gminy Zgierz zmarła w wyniku doznanych, bardzo ciężkich obrażeń, głównie głowy. Kobieta została przewieziona do szpitala po tym, jak na pogotowie zadzwonił jej 34-letni syn twierdząc, że znalazł matkę nieprzytomną w łóżku.

Nie żyje wójt Zgierza. Są wyniki sekcji zwłok

Lekarze od razu zorientowali się, że coś jest mocno nie tak. W sprawie jako podejrzany został zatrzymany właśnie syn kobiety, który z resztą z woli prokuratury trafił już do aresztu. Od początku wiadomo było, że do ustalenia konkretnej przyczyny śmierci niezbędna będzie sekcja zwłok.

W środę odbyła się ona z udziałem lekarzy oraz prokuratorów i wynika z niej jasno, że kobieta została skatowana na śmierć. Potwierdziły się więc pierwsze obserwacje lekarzy próbujących uratować jej życie.

Dla ustalenia przyczyny śmierci konieczne jest jednak przeprowadzenie badań dodatkowych, w tym histopatologicznych. Dopiero po ich uzyskaniu i opracowaniu końcowej opinii posekcyjnej możliwe będzie wyciąganie wniosków co do tego, czy pomiędzy urazem, a śmiercią zachodzi związek przyczynowy. Wówczas zostaną decyzje co do ostatecznego kształtu zarzutów

- przekazał Wirtualnej Polsce rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

W związku ze śmiercią wójt w gminie ogłoszono żałobę. Trwa ona od 25 lutego do dnia pogrzebu Barbary Kaczmarek. W związku z tym odwołano również wszelkie imprezy sportowe, kulturowe i rekreacyjne. 

Przeczytaj więcej
Komentarze