18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

winter is coming

Szok i niedowierzanie. ZANOTOWANO PIERWSZY PRZYMROZEK!

02.09.2022  09:55
Pierwszy przymrozek w Polsce! temperatura spadła poniżej zera
Pierwszy przymrozek w Polsce! temperatura spadła poniżej zera Fot: EugeneEdge/Shutterstock

Podobnych wartości spodziewaliśmy się najszybciej za kilka tygodni. Tymczasem serwis AlePogoda! donosi, że w nocy z 1 na 2 września w Polsce pojawił się PIERWSZY PRZYMROZEK.

Szok, rozpacz, niedowierzanie, jakaś resztka nadziei, że może właściwie nic się nie stało, że może to nie prawda. Niestety, właśnie wydarzyła się rzecz przerażająca. W nocy z 1 na 2 września 2022 roku odnotowano pierwszy przymrozek! Żegnaj lato, nie zobaczymy się przez długie miesiące.

Pamiętacie jeszcze, jak zaledwie tydzień temu prażyliśmy się w słoneczku i narzekaliśmy, że nocą jest za ciepło, by spać? Dziś mamy odwrotny problem. Noce i poranki są rześkie, momentami wręcz nieprzyjemnie zimne, a i w ciągu dnia temperatura nie zachwyca. A przecież trwa kalendarzowe i astronomiczne lato!

Pierwszy przymrozek w Polsce

Ostatniej nocy pogoda w Polsce dała nam wyraźnie popalić. Ostrzegaliśmy kilka dni temu, że już w tym tygodniu pojawić się mogą pierwsze przymrozki i co? I jest! Pierwszy raz po wakacjach mamy minusową temperaturę!
Dokładnie -1 stopnień Celsjusza pokazały w nocy z czwartku na piątek termometry w Białymstoku i okolicach - donosi serwis Ale Pogoda. Ponadto w wielu miejscach na północnym wschodzie i wschodzie Polski zanotowano 0 stopni (między innymi na Suwalszczyźnie, w okolicach Łomży czy Siedlec). Zimno było też na Lubelszczyźnie, gdzie termometry pokazały ledwie 1-2 stopnie Celsjusza.

Takich wartości spodziewaliśmy się najszybciej w październiku, a mamy początek września! Czy to oznacza, że znowu ciepło będzie dopiero w kwietniu?!

Czytaj także