18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zamarliśmy

Pilna konferencja premiera Morawieckiego. W tle OGROMNE PIENIĄDZE

18.01.2021  12:23
Konferencja: Premier Mateusz Morawiecki
Konferencja: Premier Mateusz Morawiecki Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Pilna konferencja premiera Mateusza Morawieckiego postawiła całą Polskę w gotowości. Czyżby czekały nas nowe ograniczenia związane z pandemią koronawirusa? Sprawdźcie, co ogłosił szef rządu 18 stycznia 2021 roku.

Kiedy okazało się, że premier Mateusz Morawiecki zwołał pilną konferencję prasową, wszyscy byli przekonani, że czekają nas kolejne obostrzenia albo coś złego stało się w kraju przez pandemię koronawirusa. Tymczasem chodzi o gigantyczne pieniądze. Właśnie dostaliśmy największe w historii środki europejskie, a rządzący zapewniają, że również dojdą do tego największe środki krajowe. Premier zapowiada, że nasi obywatele będą teraz gonić poziomem zamożności kraje zachodu.

Pilna konferencja Mateusz Morawieckiego

Mateusz Morawiecki zapewnił, że od wtorku ruszają konsultacje Umowy Partnerstwa, dotyczące inwestowania funduszy UE w ramach polityki spójności i funduszu sprawiedliwej transformacji, czyli ok. 76 mld euro. 

Leczenie gospodarki po epidemii to coś, co wszystkie kraje robią po raz pierwszy i co wymagać będzie szerokich konsultacji, ekspertyzy, specjalistów, ale także tempa działania i żeby to tempo było utrzymane, żeby Polska nadal również w tym roku i kolejnych latach miała jeden z najlepszych poziomów wzrostu gospodarczego w UE, a jest na to ogromna szansa, musimy we właściwy sposób zagospodarować wszelkie dostępne nam środki

- mówił premier Morawiecki podczas konferencji. 

Myślicie, że Polska dobrze wykorzysta tę pomoc od Unii Europejskiej?