18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ważne

Konferencja ministra zdrowia. NOWE RESTRYKCJE?!

24.11.2021  16:21
Pilna konferencja ministra zdrowia
Pilna konferencja ministra zdrowia Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Dziś odbyła się pilna konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, która dotyczyła przede wszystkim czwartej fali pandemii koronawirusa i jej rozwoju. Już niedługo czeka nas prawdziwe apogeum.

Pilna konferencja ministra zdrowia, która odbyła się 24 listopada, dotyczyła wzmagającej się przerażającej sytuacji pandemicznej. Polityk nie ukrywa, że nasza sytuacja jest już bardzo zła.

Ponad 28 tys. zakażeń i ponad 18 tys. hospitalizacji. To są liczby bardzo duże, wzmagające niepokój. Wkraczają one znowu w sferę testowania wytrzymałości opieki zdrowotnej. Oceniamy tę sytuację, jako niebezpieczną. W naszym przekonaniu w tym lub przyszłym tygodniu będziemy mieli do czynienia z apogeum czwartej fali zakażeń 

- mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Pilna konferencja ministra zdrowia

Jak zapewniał minister zdrowia w zależności od tego, z jakimi scenariuszami będziemy mieli do czynienia, rząd będzie stosował różne środki zaradcze. W przypadku braku spadku ilości zachorowań zwiększą się restrykcje, pojawią się bardziej dojmujące limity osób w różnych obiektach.

Minister zaznaczył, że być może na początku grudnia będą podejmowane takie decyzje, jeśli pandemia się nie wyciszy. Jednocześnie Adam Niedzielski zapewniał, że w obecnej sytuacji dzięki szczepieniom jest wciąż mniej hospitalizacji, co daje nadzieję na lepsze jutro.

Ponadto zaznaczono, że rząd wydał od tej pory ponad miliard złotych na projekty pandemiczne, takie jak zakupienie ambulansów czy środków ochrony indywidualnej. Koszt tych środków pokryto ze środków unijnych. 

Widzicie światełko w tunelu?

logo Tu się dzieje