18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Smutna wiadomość

Zmarł znany, polski dziennikarz. Przegrał walkę z chorobą

28.09.2021  20:33
Piotr Bratowski miał 66 lat
Piotr Bratowski miał 66 lat Fot: Nicvandum/Shutterstock

Piotr Bratowski nie żyje. Dziennikarz, poeta oraz krytyk literacki miał 66 lat. Informację o śmierci przekazała jego rodzina.

Piotr Bratowski w ostatnich latach pracował w "Newsweeku" jako szef działu Kultura. Wcześniej związany był między innymi z "Gazetą Wyborczą" oraz "Rzeczpospolitą".

Dzisiaj rano odszedł od nas ukochany mąż, tata, dziadek i teść Piotr Bratkowski. Twoja dobroć, mądrość, uczciwość oraz niemierzalna i błyskotliwość zostaną na zawsze w naszych sercach i głowach - przekazała rodzina zmarłego.

Dziennikarza pożegnał też na Twitterze Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweek Polska".

Piotruś był dobrym duchem Newsweeka, wybitnym autorem, pisarzem i humanistą. Kimś, bez kogo trudno sobie wyobrazić i pismo i redakcję. RIP Piotrusiu - napisał Tomasz Lis.

Piotr Bratowski od dłuższego czasu zmagał się z ciężką chorobą. Odszedł w wieku 66 lat.

Piotr Bratowski nie żyje

Bratowski swoją literacką karierę rozpoczynał w latach 70-tych. Współpracował między innymi z czasopismem "Literatura". W latach 90. został dziennikarzem "Gazety Wyborczej" i "Rzeczpospolitej".

Od 2002 roku na stałe związał się z "Newsweekiem" gdzie zarządzał działem społecznym i kulturalnym. Najczęściej pisał o książkach i popkulturze.

Czytaj także