18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

[*]

Nie żyje znany polski aktor. Miał 65 lat

Bartłomiej Ciepielewski
14.12.2020  08:05
Aktor grał w wielu znanych produkcjach filmowych
Aktor grał w wielu znanych produkcjach filmowych Fot: Artur Zawadzki/REPORTER

Piotr Machalica nie żyje. Informację o śmierci podała w mediach społecznościowych Krystyna Janda. W weekend został w ciężkim stanie przetransportowany do warszawskiego szpitala MSWiA.

Piotr Machalica od dwóch dni przebywał w stanie śpiączki farmakologicznej. Odszedł w nocy z niedzieli na poniedziałek w wieku 65 lat.

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały Człowiek i cudowny Artysta Piotr Machalica. Kochaliśmy i podziwialiśmy Go wszyscy. Był w naszej Fundacji od samego początku i zagrał na naszych scenach przez ostatnie 15 lat setki spektakli, także zaśpiewał wiele koncertów - poinformowała w mediach społecznościowych Krystyna Janda.

Aktor od kilku lat zmagał się z problemami zdrowotnymi. W 2013 roku przeszedł skomplikowaną operację serca, która uratowała mu życie. Ostatnie doniesienia „Faktu” wskazują, że niedawno mógł zostać zakażony koronawirusem.

Kim był Piotr Machalica?

Piotr Machalica był aktorem teatralnym i filmowym. Współpracował z Teatrem Powszechnym, Teatrem Polonia oraz Och Teatrem. Wystąpił także w wielu znanych produkcjach filmowych takich jak między "Dzień Świra, "Sztuka kochania" i "Zabij mnie glino".

Czytaj także
Przeczytaj więcej