18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wyjątkowy aktor

Politycy i artyści żegnają Piotra Machalicę. "Wielki artysta"

Bartłomiej Ciepielewski
14.12.2020  13:11
Piotr Machalica nie żyje
Piotr Machalica nie żyje Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

W poniedziałek zmarł Piotr Machalica. Przegrał walkę o życie w jednym z warszawskich szpitali. Znani politycy i artyści wspominają wielki dorobek kulturalny polskiego aktora.

Piotr Machalica w ten weekend trafił do szpitala MSWiA w Warszawie. Lekarze oceniali jego stan jako ciężki. Natychmiast podłączono go do respiratora i wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej. Niestety po kilkunastu godzinach przegrał walkę z chorobą. O śmierci poinformowała przyjaciółka zmarłego, Krystyna Janda.

Myśmy całą noc wszyscy nie spali. Nie mogliśmy uwierzyć, że nas spotka wszystkich takie nieszczęście i ludzkie i teatralne - poinformowała w mediach społecznościowych Krystyna Janda.

Kondolencje dla rodziny zmarłego złożyła piosenkarka Magda Umer. Jak podkreśliła, wspomnienia o nim pozostaną z nami na zawsze.

Politycy żegnają Piotra Machalicę

Dorobek artysty doceniają także politycy. Do śmierci aktora odniósł się prezydent Andrzej Duda.

Dziś w nocy odszedł Pan Piotr Machalica – wybitna Postać polskiej sceny teatralnej, filmowej i  piosenki aktorskiej. Swoimi rolami potrafił bawić, ale i skłaniać do refleksji. Będzie Go brakowało. Smutny dzień. RiP. - poinformował na Twitterze Andrzej Duda.

Informację o śmierci, opublikowaną przez Narodowe Centrum Kultury na Twitterze udostępnił i skomentował Piotr Gliński.

Niech spoczywa w pokoju! - napisał w mediach społecznościowych Piotr Gliński.

Piotr Machalica znany był z filmów takich jak między innymi "Sztuka kochania", "Dzień Świra" oraz "Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy". Aktor planował zagrać w najnowszej produkcji telewizji TVN "Tajemnica zawodowa", jednak w ostatniej chwili odrzucił ofertę współpracy.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze