18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Najnowsze doniesienia

Piotr Semka odłączony od aparatury podtrzymującej życie

20.04.2021  20:25
Piotr Semka walczył o życie
Piotr Semka walczył o życie Fot: Michal Wozniak/East News

Piotr Semka pod koniec marca w dramatycznym stanie trafił do szpitala. Dziennikarz walczył z wyjątkowo ciężkim przebiegiem COVID-19. Przy życiu utrzymywał go respirator, od którego niedawno go odłączono.

Informacja o chorobie Piotra Semki wstrząsnęła nie tylko bliskimi, ale także współpracownikami dziennikarza. Za poprawę sytuacji modlił się sam prezes TVP, Jacek Kurski.

Podczas pierwszych dni pobytu w szpitalu rokowania nie były obiecujące. Mężczyzna przebywał w stanie śpiączki farmakologicznej, a jego życie podtrzymywała aparatura ECMO. Niedawno ujawniono nowe informacje na temat jego zdrowia.

Piotr Semka powoli wraca do zdrowia

Po ponad dwóch tygodniach walki o życie bliscy Piotra Semki odetchnęli z ulgą. Stan jego zdrowia znacząco się poprawił, o czym pierwszy poinformował Jacek Kurski. Jak przyznał, jest "wielka szansa na powrót Piotra do funkcjonowania w przyszłości".

Jeszcze lepsze wieści przekazał pracownik TVP, Jacek Łęski. W mediach społecznościowych napisał on, że Piotr Semka wraca do pełni sił i nie potrzebuje już wsparcia specjalistycznej aparatury medycznej.

Dobre informacje płyną od lekarzy opiekujących się Piotrem Semką. Piotr wraca do zdrowia. Czeka go długa rehabilitacja, ale wyraźnie idzie ku lepszemu. Bogu niech będą dzięki - przekazał dziennikarz.

Piotr Semka od lat współpracował z TVP, gdzie miał okazję poznać Jacka Kurskiego. Dziennikarz kojarzony jest również z gazetami takimi jak "Rzeczpospolita", "Gazeta Polska", "Dziennik" oraz "Do Rzeczy".

Czytaj także