18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

kormorany odleciały stąd

Nie żyje Piotr Szczepanik. Piosenkarz miał 78 lat

20.08.2020  11:24
Piotr Szczepanik nie żyje
Piotr Szczepanik nie żyje Fot: MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Nie żyje Piotr Szczepanik. Wielki artysta, piosenkarz i gitarzysta, autor takich hitów jak "Goniąc kormorany" czy "Kochać". Miał 78 lat.

Odszedł kolejny wielki, polski artysta. W wieku 78 lat zmarł piosenkarz i gitarzysta Piotr Szczepanik - autor takich hitów jak "Kochać", "Goniąc kormorany" czy "Żółte kalendarze"

Artysta zmarł w nocy ze środy na czwartek. Wcześniej zmagał się z chorobą, O śmierci Piotra Szczepanika poinformowała w czwartek jego córka, Jagoda Maria Szczepanik.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 20 sierpnia - po wielu latach zmagań z chorobą - odszedł we śnie mój tata Piotr Szczepanik - przekazała.

Piotr Szczepanik - sylwetka

Piotr Szczepanik urodził się 14 lutego 1942 roku. Po maturze związał się z Teatrem Lalki i Aktora w Lublinie. Tam też podjął studia historii sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Na scenie debiutował w 1963 roku na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. W latach 70 zaczął zajmować się piosenką poetycką. Występował sam z gitarą, brał udział w programach muzyczno-poetyckich, próbował też swoich sił jako aktor.

W 1980 roku zajął się działalnością opozycyjną, wstąpił do "Solidarności". W stanie wojennym organizował niezależną, podziemną scenę muzyczną.

Przeczytaj więcej
Komentarze