18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Telemark na nosie

Wypadek Piotra Żyły. Nowe info o stanie zdrowia [WIDEO]

Wojciech Kozicki
25.11.2019  07:56
Piotr Żyła i upadek na skoczni - nowe informacje o stanie zdrowia
Piotr Żyła i upadek na skoczni - nowe informacje o stanie zdrowia Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Piotr Żyła miał wypadek podczas konkursu Pucharu Świata w Wiśle. Widzowie zobaczyli jak wstał, a jego twarz była cała we krwi. Są już pierwsze informacje o jego stanie zdrowia i wiadomo wykazała tomografia komputerowa głowy.

Skoki narciarskie i Pucha Świata w Wiśle – konkurs zakończył się tragicznie, w internecie można znaleźć nagranie wideo, na którym widać makabryczny upadek Piotra Żyły na skoczni Malinka. Skoczek trafił do szpitala w Bielsku, ale jak podają media, chciał wystartować w rundzie finałowej.

Piotr Żyła - informacje o stanie zdrowia po wypadku na skoczni

Skaczemy.pl podaje, że tomografia komputerowa „nie wykazała  żadnych skutków ubocznych wewnątrz głowy po upadku”. Piotr Żyła nie ma żadnych złamań i uniknął wstrząśnienia mózgu, ma jedynie poranioną twarz i rozcięte czoło. Lekarz reprezentacji Polski Aleksander Winiarski potwierdził, że skoczek nie stracił przytomności. Polski Związek Narciarski podał już nawet, że Żyła wystartuje w zawodach Pucharu Świata w Ruce.

Piotrek wygląda nieciekawie, bo ma obtartą skórę na twarzy i to się będzie długo goiło. Na szczęście jednak nie stało się nic poważnego. To znaczy, że nie ma żadnych złamań – powiedział Winiarski w rozmowie z „Onetem”.

W zawodach Pucharu Świata w Ruce wystartują: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny, Stefan Hula i Klemens Murańka – podał Polski Związek Narciarski (PZN) na Twitterze.

Piotr Żyła najwyraźniej doszedł już do siebie, bo skomentował swój wypadek na Facebooku. Jego zdaniem był to „klasyczny telemark na nosie” i przy okazji pochwalił się skarpetkami w papryczki.

Piotr Żyła - wypadek i upadek na skoczni - WIDEO:

Przeczytaj więcej
Komentarze