18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niewysłowiony dramat

Pitbull ZAGRYZŁ 47-LATKA. Ofiara to znajomy właściciela psa

24.08.2022  17:57
Gdynia: Pitbull zagryzł człowieka
Gdynia: Pitbull zagryzł człowieka Fot: Beate Wolter/Shutterstock

Psy nieodpowiednio ułożone, zwłaszcza, te groźnych ras są wyjątkowo niebezpieczne. Niestety, coraz częściej słyszy się o śmiertelnym pogryzieniu. Tragedia goni tragedię.

Każde zwierze może być niebezpieczne dla człowieka. Naszymi czworonożnymi przyjaciółmi rządzą instynkty, które często biorą górę nad ich zwykłym zachowaniem. Niestety, w takich sytuacjach może dojść do takiej tragedii, jak ta niżej opisana.

Gdynia: Pitbull zagryzł człowieka

Do tragedii doszło w Gdyni. To właśnie tam znaleziono ciało 47-latka z licznymi ranami szarpanymi, m.in. gardła i pachy. Mężczyznę zagryzł agresywny pitbull. Prokuratura zamierza wszcząć śledztwo dotyczące nieumyślnego spowodowania śmierci człowieka.

Wcześniej policjanci zastrzelili agresywnego pitbulla. Zdarzenie miało miejsce we wtorek wieczorem w mieszkaniu przy ul. Pańskiej w Gdyni Witominie. Trudno ustalić jego dokładny przebieg, ale wiadomo, że 47-letni mężczyzna przebywał w mieszkaniu z kobietą i chciał jej pomóc wyprowadzić dwa psy. Jeden z nich zaatakował mężczyznę i potem sprawy potoczyły się krytycznie.

Właścicielka psa zareagowała błyskawicznie, przy okazji sama bojąc się o swoje życie i zdrowie. Niestety, chociaż kobieta, która uciekła na balkon od razu wezwała pogotowie i policję, to mężczyzny nie udało się uratować.

Policjanci weszli przez balkon i zastrzelili zwierzę, które oderwało się od ciała mężczyzny i ruszyło do ataku na mundurowych. Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prokurator Grażyna Wawryniuk śledztwo będzie prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci człowieka i narażenia go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.