18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wstrętne owady

Plaga staje się wyjątkowo agresywna. Zmasowany atak

21.07.2020  12:43
Plaga staje się wyjątkowo agresywna. Zmasowany atak
Plaga staje się wyjątkowo agresywna. Zmasowany atak Fot: hikrcn/Shutterstock

Plaga komarów staje się wyjątkowo uciążliwa. W województwie śląskim ludzie mają dość, zaznaczają, że owady są w tym roku wyjątkowo agresywne.

Plaga komarów jest kolejną atrakcją, jaką zafundował nam rok 2020. Tegoroczne lato jest trudne pod wieloma względami. Z jednej strony koronawirus - z drugiej przykre zjawiska pogodowe. Do tego chodzą jeszcze mali krwiopijcy.

Plaga komarów nigdy nie jest przyjemna, ale w tym roku owady wydają się być szczególnie agresywne. Do tego - są dosłownie wszędzie! Na każdym kroku czekają na nas ugryzienia. 

Plaga komarów atakuje Polaków!

Znikąd pomocy - specjaliści już ostrzegają, że będzie jeszcze gorzej. Komary potrafią adaptować się do nowych warunków, więc niektóre środki, które jeszcze rok temu były skuteczne, dziś mogą nie działać. 

Miasta starają się unikać specjalistycznych oprysków, które pomogłyby w tej sytuacji, ponieważ niszczą one nie tylko komary, ale również inne (dla odmiany) istotne dla przyrody organizmy.

Najwięcej komarów jest wieczorami i nad wodą - dlatego warto unikać takich miejsc, zwłaszcza jeśli nie mamy odpowiedniego zabezpieczenia. Pomocne mogą być środki na komary, ale kiedy plaga jest tak agresywna... Nawet one często nie wystarczą.

Uważajcie na siebie!

Przeczytaj więcej
Komentarze