18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

tragiczna sytuacja

Płonie Park Narodowy! Już 1000 ha zgliszczy, ogień gaszą samoloty

20.04.2020  18:08
Płonie Park Narodowy! Już 1000 ha zgliszczy, ogień gaszą samoloty
Płonie Park Narodowy! Już 1000 ha zgliszczy, ogień gaszą samoloty Fot: Remiza.pl/Facebook

Bardzo złe informacje z Podlasia - płonie Biebrzański Park Narodowy. Jak informują strażacy, ogień strawił już 1000 ha terenu!

W niedzielę po południu zauważono ogień w Biebrzańskim Parku Narodowym, na styku powiatów monieckiego, augustowskiego i sokólskiego. Niestety, mimo natychmiastowej reakcji straży pożarnej, sytuacji nie udało się opanować.

Początkowo pożar obejmował zaledwie kilka hektarów, w poniedziałek po południu straż pożarna poinformowała o spalonym terenie o powierzchni około 1000 hektarów!

Tragiczna sytuacja

Ogień trawi bardzo cenne przyrodniczo miejsca objęte ścisłą ochroną. Pracownicy Biebrzańskiego Parku Narodowego twierdzą, że "sytuacja jest dynamiczna", a ogień trudny do ugaszenia przez suszę i wiatr wiejący ze zmiennych kierunków.

Ognisk pożaru jest kilka, a strażacy do części z nich nie są w stanie dojechać - płoną tereny niedostępne dla wozów strażackich. Do gaszenia pożaru zaangażowano już kilkanaście jednostek straży pożarnej, straż leśną i pracowników parku. Już teraz PN gaszą trzy samoloty.

Przeczytaj więcej
Komentarze