18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wagon jak z horroru!

Pluskwy w pociągu PKP. Potworne WIDEO!

29.12.2021  15:17
Pluskwy w pociągu PKP Intercity. Insekty atakują pasażerów!
Pluskwy w pociągu PKP Intercity. Insekty atakują pasażerów! Fot: Marek BAZAK/East News - zdjęcie ilustracyjne

Koszmar powrócił. Pluskwy zaatakowały w pociągu PKP Intercity. Krwiożercze insekty pogryzły pasażerkę, w sprawie głos zabrał sam wiceminister Andrzej Bittel. Czy jeżdżenie pociągami w Polsce jest niebezpieczne dla zdrowia?

Pluskwy w pociągu PKP Intercity! Jedna z pasażerek opublikowała na Facebooku wideo, na którym widać spragnione krwi insekty oraz ich jaja kryjące się  w przestrzeni między fotelami. Pani Kaja oznajmiła, że w czasie podróży pluskwy zaczęły na nią wchodzić. Wirtualna Polska informuje, że sprawa wyszła na jaw pod koniec listopada, a robactwo panoszyło się w pociągu relacji Poznań-Gdańsk.

Pluskwy w pociągu. PKP Intercity ma brudne wagony?

Pasażerka sprawę zgłosiła do konduktorki, która kazała jej się jedynie otrzepać przed wejściem do domu. Do akcji wkroczyli już politycy. Interpelację do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka napisali przedstawuciele Lewicy (Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Marcelina Zawisza i Paulina Matysiak), Koalicji Obywatelskiej (Cezary Grabarczyk i Franciszek Sterczewski), Polski 2050 (Hanna Gill-Piątek), Konfederacji (Dobromir Sośnierz) oraz PSL-Koalicji Polskiej (Paweł Szramka).

W trakcie podróży na siedzenia zaczęły wychodzić małe, owalne, czerwono-brązowe owady. Okazało się, że znajdowały się dosłownie w każdym łączeniu między fotelami, a także w szczelinach między zagłówkami czy podłokietnikami – opisała pani Kaja. (Polsat News)

Polska kolej zostanie pokonana przez pluskwy? PKP zapewnia, że w czasie pandemii przedziały i wagony są dezynfekowane, ale pani Kaja zwraca uwagę, że nie oznacza to najwyraźniej dokładnego sprzątania. Wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel uspokaja jednak, że przypadki pojawiania się owadów w pociągach PKP Intercity mają charakter incydentalny. Zapowiedział, że „PKP przeprowadziło rozmowy z wykonawcą obligujące do podniesienia jakości świadczonych usług i minimalizacji ryzyka powstania podobnej sytuacji w przyszłości". Wagony mają zostać gruntownie wyczyszczone i przeprowadzona zostanie dezynsekcja.

Jak ujawnia Polsat News, PKP poniesie karę za uchybienie i pluskwy w pociągu. Przewoźnik zapłaci karę w wysokości 2211 złotych. Warto dodać, że po przeprowadzeniu przez PKP wewnętrznego dochodzenia stwierdzono zaniedbanie po stronie wykonawcy usługi stacjonarnego utrzymania czystości taboru. 

Uchybienia dotyczą przede wszystkim obowiązku odkurzania foteli oraz zakamarków pomiędzy nimi urządzeniem ssącym oraz ich uporządkowania (doprowadzenia do stanu wyjściowego). Podkreślić należy, że przypadki pojawiania się owadów w pociągach PKP Intercity mają charakter incydentalny - wyjaśnia Ministerstwo Infrastruktury w imieniu PKP Intercity.

Pluskwy w pociągu PKP Intercity [WIDEO]

Czytaj także