18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostatnie pożegnanie

Podano OFICJALNE MIEJSCE I DATĘ pogrzebu królowej

Malwina Kossela
11.09.2022  13:15
Data i miejsce pogrzebu królowej Elżbiety II
Data i miejsce pogrzebu królowej Elżbiety II Fot: 0000436/Reporter

Podano oficjalne miejsce i datę pogrzebu królowej Elżbiety II. Wiadomo, kiedy i gdzie Brytyjczycy będą mogli pożegnać swoją ukochaną monarchinię.

Królowa Elżbieta II była najdłużej panującym monarchą na Wyspach Brytyjskich. Kiedy nagle i bez uprzedzenia zapadła na zdrowiu, wszyscy poddani modlili się, by był to chwilowy spadek formy. Niestety, monarchini odeszła w zaledwie kilka godzin.

Data i miejsce pogrzebu królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II była najdłużej panującą monarchinią w historii kraju. Na tronie Wielkiej Brytanii zasiadała od 1952 roku. W ostatniej chwili była przy niej rodzina, która od momentu pogorszenia się jej stanu zdrowia, napływała nad łoże monarchini z całego świata. Kiedy lekarze zauważyli, że z Elżbietą II źle się dzieje, od razu poinformowali rodzinę. Księżniczki, księżne i książęta pospieszyli z całego świata, by zdążyć się z królową zobaczyć. Niestety, nie wszystkim było to dane.

Jak podaje "Daily mail", książę Karol (obecnie już król Karol III) i jego siostra księżniczka Anna byli jedynymi członkami rodziny, którzy zdążyli pożegnać się z Elżbietą II przed jej odejściem i byli przy jej boku, gdy wydała ostatnie tchnienie. W tym czasie książęta William, Andrzej i Edward byli jeszcze w trasie. Wylądowali na lotnisku w Aberdeen i pojechali samochodem na zamek. Gdy działa się tragedia książę Harry wciąż był w powietrzu, na pokładzie swojego prywatnego samolotu, który wylądował w Aberdeen ok. 21:00 polskiego czasu.

Teraz cała rodzina będzie mogła spełnić swoją powinność podczas ostatniego pożegnania i historycznego momentu - pogrzebu królowej Elżbiety II. Pałac Buckingham poinformował już o oficjalnej dacie i miejscu pogrzebu monarchini.

Pogrzeb zostanie zorganizowany w poniedziałek 19 września 2022 roku. Wcześniej będzie można pożegnać królową w Westminster Hall. 

Państwowy pogrzeb Jej Wysokość królowej odbędzie się w Westminster Abbey w poniedziałek 19 września. Przez państwowym pogrzebem królowa będzie złożona przez cztery dni w Westminster Hall, aby naród mógł oddać jej wyrazy szacunku

- czytamy na oficjalnym profilu rodziny królewskiej na Twitterze.

Na naszych oczach pisze się historia.

Czytaj także