18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ups...

Podatek cukrowy zgniata Polaków. Straszne sceny

03.01.2021  15:42
Podatek cukrowy w Polsce
Podatek cukrowy w Polsce Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Podatek cukrowy już dał po kieszeniach Polakom. Na sklepowych półkach widać drastyczne różnice w cenie popularnych do tej pory produktów spożywczych. Czyżby były to ostatnie chwile, w których znajdują się one w łaskach ludzi?

Podatek cukrowy już z nami jest. Klienci supermarketów są w szoku po tym, co zobaczyli na półkach 2 stycznia - popularne produkty są czasem nawet o 40% droższe i stają się towarami luksusowymi. Zasobność portfela Polaków wcale się bowiem w ostatnim czasie nie powiększyła - a wręcz przeciwnie.

Podatek cukrowy miażdży Polaków

Coca-Cola, którą w Polsce bardzo lubimy - jest teraz horrendalnie droga. Ceny na sklepowych półkach zaprezentował poseł Konfederacji Artur Dziambor - w jednym z popularniejszych portali społecznościowych. Rodacy łapią się za głowę. 

Podatek cukrowy, który najmocniej widoczny jest właśnie na przykładzie napojów gazowanych, wszedł w życie 1 stycznie 2021 roku. Powoduje on wprowadzenie opłat od napojów słodzonych i energetycznych oraz od alkoholu sprzedawanego w opakowaniach do 300 mililitrów, czyli tzw. małpek.

Ustawa ta miała być wprowadzona 1 lipca 2020 roku, ale ostatecznie zmieniono ten termin na wyżej wymieniony. Resort zdrowia podkreśla, że w podatku chodzi o: "promowanie prozdrowotnych wyborów żywieniowych, poprawa jakości diety przez ograniczenie w niej środków spożywczych niezalecanych do nadmiernego spożycia, a także wspieranie, mającej pozytywny wpływ na zdrowie, aktywności fizycznej dzieci i młodzieży".

Myślicie, że podwyżka cen napojów gazowanych faktycznie przyniesie spodziewany i upragniony efekt?

logo Tu się dzieje